Перейти до основного вмісту

Новостворену 156-ту механізовану бригаду озброїли танками та українською бронетехнікою

20 лютого, 16:54
Фото mil.in.ua

Новостворену 156-ту механізовану бригаду укомплектували важкою технікою, а також бронемашинами та озброєнням західного та українського виробництва, повідомляє ГО «Український мілітарний центр» із посиланням на пресслужбу 156 ОМБр.

Основу бронетанкової компоненти у новій бригаді становить модернізована радянська техніка, як-от танки Т-64БВ зразка 2022 року і бронетранспортери модифікації БТР-60Д, про які днями раніше писав «Мілітарний».

Піхотні підрозділи оснастили гусеничними бронетранспортерами М113 з комплектами антидронового захисту і легкими бронеавтомобілями «Козак-5» українського виробництва.

Окрім бронетехніки, військові 156-ї бригади показали ще радянські вантажівки «Урал-4320», а також спеціально оснащені пікапи з кулеметними турелями для мобільних вогневих груп у складі зенітного підрозділу.

Судячи з продемонстрованих стендів, бригадні снайпери мають на озброєнні вже досить рідкісні 7,62-мм гвинтівки Драгунова, а також більш поширені українські UAR-10. Водночас піхотинці на фото озброєні автоматами АК-74 у калібрі 5,45 мм.

Бригадна артилерія

Окрім техніки, на виставці також були продемонстровані зразки ракетного та артилерійського озброєння, яким оснастили новостворену бригаду. Зокрема, на одному з фото можна побачити американський протитанковий ракетний комплекс TOW 2.

Мінометні підрозділи бригади оснащені системами українського виробництва, як-от 120-мм міномети МП-120 та 82-мм УПІК-82. Всі вони виготовляються компанією «Українська бронетехніка».

Також на старіших фото із соцмереж 156-ї ОМБр можна побачити артилеристів із 122-мм гаубицею Д-30, яку за характерним 5-щілинним дульним гальмом можна ідентифікувати як ранню модель зразка 1960 року, що випускались до кінця 1970-х.

У січні Головнокомандувач Олександр Сирський повідомив про роботу комплексної групи Генштабу, яка мала перевірити хід формування 156 ОМБр та надати їй підтримку в організації і підготовці до бойових дій. На той момент вона вже завершила доукомплектування особовим складом та почала базову загальну військову підготовку за оновленою програмою.

Водночас Сирський заявив про «низку істотних недоліків», для усунення яких визначені завдання для командувача Сухопутних військ ЗСУ.

Поміж іншого, він згадав про завдання щодо:

 
  • заміни частини керівного складу бригади і призначення командира з бойовим і практичним досвідом служби на командних посадах;
  • переведення в частину офіцерів та сержантів, які раніше брали участь у бойових діях, для нарощення бойових спроможностей 156 ОМБр;
  • підвищення якості практичних занять з урахуванням досвіду ведення бойових дій на сході;
  • підвищення інтенсивності та якості підготовки пілотів БпЛА і операторів РЕБ, а також вирішення низки інших питань, які впливають на результати бойових дій
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати