Перейти до основного вмісту

Новий "Рамштайн" у форматі онлайн зібрав 52 держави: Україна просила у партнерів ППО, дрони та 6 млрд доларів

21 липня, 16:57

 

У понеділок, 21 липня, проводиться чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" під головуванням Британії та Німеччини. В онлайн-форматі, беруть участь 52 країни.

Про це інформує Рубрика з посиланням на Укрінформ та ЄП.

Україна представлена Міністром оборони Денисом Шмигалем, Секретарем Ради національної безпеки і оборони України Рустемом Умєровим та Головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським.

Денис Шмигаль під час засідання у форматі "Рамштайн" звернувся до партнерів із трьома основними проханнями, які є критично важливими для країни в умовах війни з боку росії:

"Моє перше прохання стосується термінової закупівлі американської зброї для України".

Він наголосив, що протиповітряна оборона, зокрема ракети Patriot і PAK-3, а також боєприпаси, є необхідністю.

Він зауважив, що в ніч перед засіданням відбувся ще один масований комбінований напад: 24 ракети, 426 дронів і бойові дрони атакували цивільні об'єкти в Україні. Унаслідок цього знову є жертви серед мирного населення.

Шмигаль підкреслив, що російський терор триває, і тому потрібно посилити систему ППО. Він закликав США надати Україні зброю для закупівлі, а європейських партнерів – забезпечити необхідне фінансування для цих закупівель.

Друге прохання стосувалося фінансової підтримки.

"Україні потрібно 6 мільярдів доларів, щоб закрити цього року розрив у закупівлях", – пояснив Шмигаль.

За його словами, ці кошти дозволять:

  • виготовити більше FPV-дронів,
  • дронів-перехоплювачів для протидії атакам "Шахедів",
  •  

Водночас міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у вступному слові, відкриваючи засідання "Рамштайну" зазначив:

"Мене звати Джон Гілі, я міністр оборони Великої Британії, я співочолюю і скликаю цю Контактну групу з питань оборони України разом із Борисом Пісторіусом (міністром оборони Німеччини – ред.), і сьогодні у цьому дзвінку беруть участь 52 союзники та партнери. Ц

е свідчення натхнення, яке український народ надає нам своєю боротьбою за свободу та за безпеку всіх вільних націй".

Міністр нагадав, що минулого тижня президент США Дональд Трамп анонсував новий план щодо "масштабної передачі озброєння НАТО" для України та пообіцяв швидко доставити його на поле бою.

"Велика Британія підтримує цю політику, ми повністю братимемо участь в її успішній реалізації", – повідомив міністр оборони Британії.

Він додав, що, "щоб гарантувати, що Україна має все необхідне для самозахисту, президент Трамп також запустив відлік 50-денного терміну для путіна, щоб погодитися на мир або зіткнутися з нищівними економічними санкціями".

"Як члени цієї Контактної групи з питань оборони України, ми маємо зі свого боку підключитися до 50-денної кампанії щодо озброєння України на полі бою, щоб підштовхнути Путіна за стіл переговорів", – наголосив Гілі.

За повідомленням пресслужбибританського уряду, на зустрічі Велика Британія та Німеччина оголосять про нову угоду щодо партнерства у постачанні Україні критично важливих боєприпасів для протиповітряної оборони.

"Німеччина надасть фінансування на суму понад 170 мільйонів євро, яке Велика Британія використає для швидкої закупівлі боєприпасів для протиповітряної оборони через Міжнародний фонд для України, очолюваний Великою Британією. Постачання відбудеться у найближчі місяці",– йдеться у повідомленні.

У британському уряді наголосили, що «це підтримує цілі Коаліції з питань інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони, яку спільно очолюють Німеччина та Франція».

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати