Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Подяка всім, хто захищає нас. У Києві стартував п’ятий фестиваль Bouquet Kyiv Stage

06 серпня, 12:55

Він триває з 5 по 7 серпня у Софії Київській і Золотих воротах та охоплює музичний, візуальний та кінонапрями.

Цього року фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage проходить у більш стриманому форматі воєнного часу та з урахуванням усіх необхідних заходів безпеки, але так само пропонує гостям довершену музичну й візуальну програми, інтелектуальні бесіди й ту особливу атмосферу, коли під захистом тисячолітніх стін Софії збираються однодумці.
Тема цьогорічного фестивалю — «Заради життя». А наскрізна ідея – увиразнення особистості. А також пошук опори, підтримки й віри. А ще – вдячність.

«Торік ми проводили Bouquet Kyiv Stage в умовах пандемії та карантинних обмежень, щоб дати змогу собі та іншим відчути, що світ не зруйновано і що в ньому є речі, на які завжди можна спертися, наприклад мистецтво, — розповідає ідейна натхненниця та співзасновниця Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. — Цього року ми потребуємо цієї опори ще більше, віднаходячи її в собі, в тих, хто поряд, в мистецтві. А також — у нашій єдності та вдячності всім тим, хто нас сьогодні боронить на фронті та в тилу та робить все можливе заради життя».

Організатори  Bouquet Kyiv Stage — команда культурного центру Дом Майстер Клас — пояснюють: цьогорічний фестиваль — це подяка всім нашим захисникам і захисницям. Тема війни — десь зримо, а десь — ледь вловимо, метафорично, ілюзорно — присутня в кожній події фестивалю.

Фестиваль розпочався з концерту  «Сестри: Тельнюк». У Софійському соборі Леся і Галина Тельнюк виконали пісні на нові тексти, в яких виразно проявилася молитовна складова. Далі у Хлібні виступили Богдана Півненко та Анна Хмара з концертом «Присвячення», а завершував музичну програму першого дня виступ гурту Root Fruit Combo і Олі Чернишової у просторі «Золотих воріт».

«Формуючи музичну програму, нам йшлося про те, ким є зараз музиканти і чому їхній вибір саме такий: лишатись у місті, виходити на сцену і представляти ту чи іншу музику. Бо це вже не просто вибір чергової програми, для кожного музиканта це — громадянська позиція. Зараз кожен оркестрант сприймається як соліст, зараз кожен став помітною особистістю», —пояснює співкураторка музичного напряму фестивалю Ганна Гадецька.

Щодня у трьох локаціях — Хлібні, Софійському соборі та Золотих воротах — відбуватимуться три камерні концерти. У програмі: дует, що народився вже під час війни, — Євген Громов та Ігор Завгородній, концерт «Відбудова» Антона Дегтярьова, концерт для двох клавесинів Ольги Шадріної-Личак та її учениці Паоли Прокопенко, концерти «Київської камерати» і Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського з хоровою програмою, що наскрізно проводить ідею звернення до сил, що підтримують, вселяють віру, дарують розраду. Джазові вечірні програми — у Золотих воротах, серед них – і концерт Nazgul Shukaeva Trio «Колискові».

«Зараз дуже загострилося відчуття кожного моменту, особливо музичного. Зовсім змінилося сприйняття класики. Сьогодні потрібна музика, яка володіє лікувальними властивостями», — говорить співкуратор музичної програми Євген Громов.

У перший день фестивалю відкрилися три фотовиставки. «Війна» Олександра Глядєлова — документальні фото, зроблені автором у період з лютого по травень у Києві, Бучі, Ірпені, Бородянці,  Гостомелі, Мощуні, Чернігові, Харкові… «Заради Життя» Єлизавети Клюзко — світлини українських жінок, які виношують дітей під час війни. Та проєкт Дому Майстер Клас «Воїни Світу – Воїни Світла. Портрети» — відео та фотопортрети іноземних легіонерів-добровольців.

Цьогорічна програма Кінобукету присвячена темі «Культура vs війна». Однойменний документальний цикл, присвячений митцям, що пішли на війну, охопить два фільми режисера Кадіма Тарасов. Це стрічки про кінооператора і фотохудожника Сергія Михальчуку та актора й режисера Ахтема Сеітаблаєва. Також у програмі – більше 20 короткометражних фільмів.

Цього року під відбудуться і традиційні бесіди під Ясенем, присвячені темі війни й культури.

«Темою нашого першого Bouquet Kyiv Stage були "Звуки Міста". Навколо і всередині нас звучить не просто сукупність хвиль різних частот, а звуки Музики, з якою ми жили, раділи та переживали у нашому рідному Києві. Нині у Місті з'явилися інші звуки. Звуки болю, страждань та ненависті. Як і чому це можливо в сучасному світі, говоритимемо під 200-річним Ясенем із філософами, істориками та культурологами», — розповідає співзасновник фестивалю й автор ідеї бесід під ясенем Євген Уткін.  

Також у програмі фестивалю – оглядові екскурсії Софійським Собором, Золотими Воротами та Будинком митрополита.

Вхід на фестиваль традиційно є безкоштовним, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію Софія Київської чи «Золотих воріт». Також цього року обов’язковою є попередня реєстрація на всі події музичної програми. На кінопокази, бесіди під ясенем та фотовиставки реєстрація не потрібна.

Організатори наголошують, що будуть дотримані усі правила безпеки. У випадку оголошення повітряної тривоги, події будуть призупинені до її відбою. Гостей події запросять перейти в безпечне укриття на території Софії Київської або ж спуститися у метрополітен на Золотих Воротах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати