У Мілані відбувається виставка «Знаки миру: сучасна українська та італійська графіка в діалозі».
Мешканці та гості одного з найбільших світових центрів мистецтва мають можливість помилуватися творами 20 українських та 20 італійських митців. Виставка відбувається під патронатом Генерального консульства України у Мілані та дирекції з культури міста Мілан.
Про це повідомляє пресслужба The Meloy Art.
Куратори виставки – Luciano Rossetto та Patrizia Foglia, у співпраці з Олесею Джураєвою.
«Сьогодні нас об'єднує мистецтво графіки. Робоча назва цього проекту була "Bridge". За рік роботи дуже багато чого змінилось в Україні і світі, але ми все ж таки встановили зв'язок і представляємо сьогодні здобутки графічного мистецтва двох країн - Італії та України.
Ми зібрали твори українських авторів різних регіонів України, бо кожен з таких центрів має свої графічні традиції та школу. Львів, Харків, Дніпро, Київ. Це художники різного віку, які працюють в різних техніках – ліногравюра (linocut), літографія (lithography), офорт (etching), сучасні техніки друку. Всі різні, але всіх об'єднує любов до друкарських технік (printmaking). Ми всі володіємо кожен своєю мовою, але ця мова не вимагає перекладу.
Сподіваємось що наш діалог почують і прислухаються до нього. Бо ми як ніколи прагнемо Миру і Свободи», - розповідає українська художниця Олеся Джураєва, куратор та учасниця виставки.
З українського боку у виставці беруть участь Сергій Алієв-Ковика, Матвій Вайсберг, Олег Денисенко, EtchingRoom1, Ірина Каленик, Костянтин Калинович, Тарас Ковач, Віталій Кравець, Андрій Левицький, Катерина та Тетяна Очередьки, Роман Романишин, Василь Савченко, Зоя Скоропаденко, В'ячеслав Снісаренко, Андрій Соколенко, Оксана Стратійчук, Катерина Свіргуненко, Неллі Трубнікова-Омельченко.
З італійського боку – Mario Alimede, Eva Aulmann, Gabriele Beretta, Sandro Ciriscioli, Dario Delpin, Gino Di Pieri, Elisabetta Diamanti, Gianni Favaro, Lanfranco Lanari, Silvana Martignoni, Marcela Miranda, Bruno Missieri, Bonizza Modolo, Luciana Nespeca, Claudio Olivotto, Maria Antonietta Onida, Olivia Pegoraro, Antonio Pesce, Enrico Piras, Daniela Savini.
«Міжнародний арт обмін дуже важливий як для України, так і для світу, який прагне дізнатися про нашу культуру більше. Подібними виставками ми не лише знайомимо світ з нашим мистецтвом, але й підтримуємо українських митців, які залишилися в Україні і через війну не мають можливість виставлятися, а деколи – навіть творити», - каже художниця Зоя Скоропаденко.
Цей проект було задумано у січні 2021 року, а сама виставка була запланована на квітень 2022 року в Шоколадному домі в Києві, що є частиною Національного музею «Київська картинна галерея».
На жаль, зі зрозумілих причин провести виставку в Києві не вдалося, однак проект знайшов прихисток у Мілані, у Casa della Memoria, з надією на те, що незабаром організаторам виставки випаде нагода таки втілити свій задум у столиці України.
Цей проект запрошує нас задуматися над важливою думкою: кожен із нас є плодом глобального світу, який складається не лише із соціальних каналів чи віртуальної реальності, але є спільнотою ідей, поєднаною відчуттям спільності, приналежності до людського роду, яке долає відмінності і дає спільну надію на майбутнє.
Цю ідею організатори виставки запрошують відшукати в експонованих роботах, перекинути міст від одного мистецького світу до іншого, супроводжуючи подорож графічними світами «знаками миру».
Для втілення проекту організаторам довелося продемонструвати єдність не тільки на полотні – а й в діях. Що ж, будемо сподіватися, що найближчим часом мир таки запанує не тільки у знаках мистецьких творів, а й на цілій планеті.