Перейти до основного вмісту

Павел заявив, що Чехія може відправити свої війська в Україну у складі іноземної місії

22 березня, 22:58

Глава чеської держави Петр Павел заявив, що Прага готова взяти участь в іноземній місії, яка відправить війська в Україну у разі потенційного укладення мирної угоди. Також він зазначив, що гарантії безпеки для України можуть складатися з двох компонентів: угоди зі США про мінерали та гарантій від європейських країн.

Про це заявив президент Чехії Петр Павел, повідомляє Рубрика з посиланням на його інтерв'ю "Європейській правді".

Павел вказав на країни з так званої "коаліції рішучих", коли говорив про компоненти гарантій безпеки для України. На запитання, чи бачить він Чехію частиною такої коаліції, він відповів:

"Ми вже зараз є частиною цієї коаліції".

Глава чеської держави підкреслив:

"І я вірю, що як тільки з'явиться розуміння того, що існує є спільна воля до розгортання сил, то Чехія буде частиною цієї коаліції".

Коментуючи скептичні думки всередині Чехії щодо відправки військ в Україну, Павел зазначив, що "різні політики можуть мати різні погляди".

"Але якщо буде сильна група європейських держав, які готові надати Україні такі гарантії безпеки, то я глибоко переконаний, що Чехія повинна бути однією з них. 

Я розумію, що це звучить як кліше, але я щиро вірю, що ми робимо це значною мірою для самих себе", – наголосив чеський президент.

За словами Павела гарантії безпеки для України можуть складатися з двох компонентів:

  • угоди зі США про мінерали,

  • гарантій від європейських країн.

Говорячи про потенційну угоду між Україною і США, чеський президент зазначив, що через присутність американського бізнесу в Україні можна очікувати, що США захищатимуть ці інтереси.

Водночас, за його словами, інша складова гарантій буде з боку європейських країн, які "задекларували готовність підтримувати Україну".

"Зараз ми говоримо переважно про новостворену так звану "коаліцію рішучих" держав, які можуть і хочуть спрямувати стабілізаційні військові сили в Україну, коли буде досягнута мирна угода", – пояснив президент.

У відповідь на запитання, чому серед гарантій безпеки він не бачить членство України в НАТО, Павел вказав на позицію американського президента Дональда Трампа з цього питання.

"Ми вже побачили, що американський президент відкинув варіант швидкого вступу України до НАТО. Якщо це стає перешкодою у досягненні мирної угоди, то нехай так і буде. 

Зрештою, членство в НАТО – це не питання кількох місяців. Для цього знадобиться більше часу", – зазначив Павел.

Він також додав, що наразі не варто знімати з розгляду це питання повністю.

"Давайте залишимо це питання відкритим на майбутнє, Адже політики приходять і уходять. У США буде інша влада за три роки. І ми можемо побачити іншу точку зору за нової адміністрації", – підсумував він.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати