Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Казахстані затримали одного з підозрюваних у замаху на казахського опозиціонера в Києві

22 червня, 16:01

У Казахстані затримали одного з підозрюваних у замаху на журналіста Айдоса Садикова Алтай Жаканбаєва: він сам звернувся до органів внутрішніх справ.

Про це пише Генпрокуратура республіки Казахстан.

"Правоохоронні органи України, проявляючи оперативність і професіоналізм, у найкоротші терміни встановили осіб, які вчинили цей злочин.

Генеральною прокуратурою до компетентних органів України направлено міжнародне слідче доручення про надання матеріалів кримінальної справи щодо причетності Жаканбаєва і Каратаєва до скоєного злочину", розповіли там.

У казахській прокуратурі розповіли, що 21 червня Жаканбаєв самостійно звернувся до органів внутрішніх справ Республіки Казахстан: його допитали за обставинами справи.

Цього ж дня його затримали за підозрою в скоєнні цього злочину.

Другого підозрюваного Мейрама Каратаєва ще розшукують.

Довідка

У 2014 році подружжя Садикових переїхало до Києва з Казахстану. Айдос Садиков на батьківщині зазнав кримінального переслідування, як він стверджує, з політичних мотивів. В Україні вони набули статусу біженців та вели власний Youtube-канал, де:

  • критикували владу Казахстану та олігархів,

  • виступали з підтримкою протестів у Казахстані 2022 року.

Восени 2023 року Айдос і Наталія Садикови були оголошені казахською владою в розшук за звинуваченням у розпалюванні ворожнечі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати