Перейти до основного вмісту

На території комбінату Росрезерву «Атлас» у ростовській області палають паливні резервуари внаслідок влучання дрона

23 червня, 12:54

На території комбінату Росрезерву «Атлас» у Ростовській області палають паливні резервуари внаслідок влучання дрона, повідомляє ГО "МІЛІТАРНИЙ".

Факт пожежі на території підприємства було зафіксовано супутниковим сервісом NASA FIRMS.

Сильне займання відмічено о 3:41 ранку на всій території комбінату, де розміщено 32 цистерни з нафтопродуктами.

Офіційних заяв щодо інциденту на момент публікації не було. Міністерство оборони Росії лише повідомило, що внаслідок атаки на промисловий об’єкт у Каменському районі сталася пожежа.

Варто зауважити, що комбінат «Атлас» не вперше стає ціллю для українських дронів. Зокрема, в ніч на 29 листопада 2024 року на підприємстві також сталася масштабна пожежа після атаки ударних безпілотників.

Резервуари комбінату є важливим елементом логістичної підтримки російської армії, яка перебуває на території України.

Окрім листопадової атаки, комбінат уже зазнавав удару в серпні 2024 року — тоді також пошкодило паливні ємності, що спричинило сильне займання.

За координатами 48.457086, 40.330746, паливні резервуари розташовані поблизу міста Каменськ-Шахтинський, у 100–150 км від лінії бойового зіткнення.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що українські безпілотники атакували промислову зону поблизу нафтопереробного заводу (НПЗ) «Лукойл» у місті Кстово, Нижньогородської області.

Ця атака відновила тенденцію українських ударів по об’єктах російського паливно-енергетичного комплексу після тривалої паузи.

За день до цього, 6 червня, було уражено нафтосховище комбінату Росрезерву «Кристалл» в Енгельсі, де, за даними джерел, зберігається авіаційне пальне для стратегічної авіації РФ.

З огляду на це, удар по «Кристаллу» міг бути частиною цілеспрямованої серії атак на далекобійну спроможність російських ВПС.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати