Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна є для Криму тією державою, яка зможе гарантувати збереження та розвиток кримськотатарського народу, - Чубаров

23 серпня, 15:51
Фото mediacenter.org.ua

Кримські татари вважають Україну державою, яка зможе гарантувати збереження та розвиток кримськотатарського народу,повідомляється Медіацентр Україна-Укрінформ.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в ході обговорення в рамках Передодня Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи.

«Кримські татари – це народ, який хоче самовизначитися, вирішувати свою долю самостійно. Кримські татари – реалісти по всіх напрямках. Включаючи весь свій потенціал, включаючи сучасні світові тенденції та роль української держави, кримські татари знайшли дуже вдалу відповідь на запитання – чим є Крим для України, і чим Україна є для Криму?  Ми виходимо з того, що Україна є для Криму тією державою, яка зможе гарантувати збереження та розвиток кримськотатарського народу», – зазначив він.

Рефат Чубаров наголосив на важливості забезпечення чотирьох важливих  умов.

«Перше – це непорушність територіальної цілісності української держави. Та автономія, про яку говорять кримські татари, вона має забезпечувати непорушність кримських кордонів. Друге – реалізацію кримськими татарами свого права на самовизначення, бо це їх право. Третє – дотримання прав людини та прав громадянина. Четверте – сталий розвиток Криму як частини української держави», – пояснив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Водночас він зауважив, що говорячи про реінтеграцію Криму потрібно говорити про майбутнє його корінних народів і всіх тих людей, які живуть в Криму. «І це майбутнє не можна забезпечити, якщо ми серйозно не будемо говорити про право кримськотатарського народу на самовизначення і спільно не шукаючи шляхи цього самовизначення. Я вважаю, що такий саме підхід і буде шляхом до успішної реінтеграції Криму», – підсумував він.

Зазначимо, що медіапартнером заходу є Медіацентр Україна-Укрінформ. Подія фінансується Європейським Союзом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати