Єврокомісія не планує вносити зміни до тексту нової торговельної угоди з Україною попри зауваження окремих країн ЄС

Єврокомісія не планує вносити зміни до тексту нової торговельної угоди з Україною, яка вже була узгоджена з Києвом, попри застереження, висловлені окремими державами-членами. Про це на брифінгу 24 липня заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл, повідомляє кореспондент Укрінформу.
На запитання журналіста, чи має намір Єврокомісія змінювати текст уже узгодженої з Києвом угоди перед голосуванням у Раді ЄС з урахуванням зауважень п'яти країн-членів Євросоюзу, речник відповів: «Голосування відбудеться за узгодженим текстом, його не буде повторно відкрито (для редагування, - ред.)».
Разом з тим, речник не зміг назвати точну заплановану дату голосування щодо нової торговельної угоди з Україною, розробленої на заміну автономних торговельних заходів, термін дії яких сплив 5 червня 2025 року.
Як повідомляв Укрінформ, про завершення переговорів з Україною щодо перегляду поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною оголосили 30 червня на пресконференції у Брюсселі єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович та єврокомісар з питань сільського господарства та продовольства Крістоф Хансен.
Сторони досягли принципової домовленості про перегляд положень щодо лібералізації торгівлі в рамках Угоди про асоціацію.
За повідомленнями ЗМІ, кілька країн-членів ЄС, переважно сусідів України, висловили зауваження до проєкту нової угоди, заявивши, що вона може дестабілізувати європейські ринки сільськогосподарської продукції.
Зокрема, міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Сєкєрський висловлював незадоволення способом інформування Єврокомісією країн-членів ЄС щодо переговорів з Україною на тему нових умов імпорту української агропродукції до країн спільноти.
Як повідомили у польському міністерстві, Єврокомісія надала країнам-членам ЄС загальний опис елементів угоди з Україною, "але не повідомила про подробиці, насамперед щодо нового рівня тарифних квот".