ДНК-база може посилити роботу України щодо повернення дітей, – операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA

Операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна заявила, що ДНК-база як централізований інструмент для ідентифікації дітей може посилити роботу України у справі повернення дітей з росії.
Про це Дарія Зарівна розповіла в телеефірі, передає Рубрика.
"ДНК-база може дуже посилити нашу роботу щодо повернення дітей. Є, наприклад, досвід Аргентини, для яких створення національної ДНК-бази як централізованого інструменту для ідентифікації дітей, дійсно дуже змінило якісно і кількісно "аргентинський Bring Kids BacK", їхні зусилля щодо повернення дітей", – зазначила вона.
Зарівна зауважила, що ДНК-база вже працює. Вона також розповіла про алгоритм наповнення ДНК-бази. За її словами:
-
перший крок – це звернутися до спеціалізованого центру Національної поліції з питань зниклих безвісти за особливих обставин, що діють в усіх обласних центрах України,
-
ам необхідно зареєструвати заву про зникнення дитини, за можливості підсилити її фотографіями й документами дитини,
-
також надати інформацію про обставини зникнення.
"Якщо ви є кровним родичем — батьком, матір'ю, братом, сестрою, бабусею, дідусем, то треба буде здати зразок свого ДНК. Зразок ДНК додається в загальну базу й надалі він порівнюється з іншими зразками. Випадки біологічного збігу встановлюються дуже швидко і дуже точно.
Якщо дитина буде знайдена або з'явиться інформація, яка відповідає вашому кейсу, з вами зв'яжеться уповноважений слідчий або представник центру", – сказала вона.
Операційна директорка Bring Kids Back UA нагадала, що з початку повномасштабного вторгнення у межах ініціативи повернули 1324 дитини.
За її словами, усього 19 546 тисяч дітейзафіксовано в Реєстрі відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей.
"Є ще одна важлива цифра, про яку часто забувають, а нам треба про неї говорити. Це — 1,6 млн українських дітей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Їх так само Росія там індоктринує, мілітаризує, займається промивкою мізків.
Нам треба думати про те, як з цими дітьми говорити й працювати", – додала Зарівна.
Також вона зазначила, що зараз в України декілька країн виступають у якості медіатора для повернення дітей з росії. Йдеться про:
-
Катар,
-
Ватика,
-
Південно-Африканську Республіку.
Довідка
25 травня – Міжнародний день зниклих безвісти дітей. День започаткований у 2002 році за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей.
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.