На Київщині та Житомирщині зафіксовано поодинокі випадки появи сарани, тоді як гігантські зграї вже заполонили південь і схід України

Сарану помітили на Київщині та Житомирщині: поки що це лише поодинокі випадки, але вони породжують занепокоєння. Про це повідомляють місцеві Телеграм-канали, передає УНН.
Деталі
Гігантські зграї сарани вже заполонили південь і схід України. Зокрема на території Запорізької, Херсонської, Харківської та інших областей.
У Держпродспоживслужбі зазначають: ці комахи зазвичай живуть осередками та лише за певних кліматичних умов можуть утворювати щільні групи, які переміщуються в пошуках кормової бази.
Висока температура повітря, тривала посуха та наявність занедбаних земель поблизу зони бойових дій сприяють розвитку цього шкідника. Також вагомою причиною виникнення поточної ситуації в Херсонській та Запорізькій областях є екоцид рф - руйнація Каховської ГЕС та ведення бойових дій
Поточна ситуація в Україні
- Запорізька область – тривають заходи боротьби з сараною;
- Херсонська та Одеська області – осередки підвищення чисельності сарани знищено;
- Дніпропетровська область – перевищення чисельності саранових не підтверджено;
- Житомирська область – до Головного управління Держпродспоживслужби повідомлення про появу сарани не надходили.
В інших областях України наразі немає фактів збільшення чисельності саранових.
Тим часом за даними Держпродспоживслужби в Київській області, за останні 5 років розвиток саранових проходив на дуже низькому рівні (не стадні форми), шкодочинність шкідника на посівах сільськогосподарських культур не проявлялась.
Проте враховуючи зміни клімату за останні роки в сторону потепління, та підтверджену циклічність масового розмноження саранових, яке відповідає 11- річному циклу сонячної активності, від нашестя сарани ніхто не застрахований - зазначають у відомстві.
Як запобігти критичному збільшенню кількості саранових
У Держпродспоживслужбі кажуть, оскільки більшість саранових живе й розмножується на цілинних занедбаних угіддях, найефективнішими заходами є дискування, боронування або оранка восени всієї площі.
Фермерам та агропідприємствам радять ретельно відстежувати стан угідь та:
- у разі фіксації підвищеної чисельності — звертатися до Держпродспоживслужби;
- за потреби — застосовувати інсектициди, внесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів з дотриманням регламентів їх застосування;
- восени — здійснювати агротехнічні заходи (дискування, оранка), для запобігання збереженню яєць у ґрунті.