Перейти до основного вмісту

Головне управління розвідки опублікувало деталі електронної компонентної бази ударного БПЛА Shahed-136 серії MS

27 червня, 14:48

Головне управління розвідки опублікувало деталі електронної компонентної бази ударного БПЛА Shahed-136 серії MS, збитого на Сумському напрямку. 

"War&Sanctions розкриває начинку модернізованого Shahed-136 виробництва Ірану з камерою та штучним інтелектом

ГУР МО України в розділі «Компоненти у зброї» порталу War&Sanctions публікує електронну компонентну базу та 3D-модель зі схематичним розташуванням складових ударного БпЛА Shahed-136 (Герань-2) нової серії MS.

Безпілотник був збитий Силами оборони України на Сумському напрямку в червні цього року.

Структура матеріалу фюзеляжу, виконання та компоновка електронних блоків свідчать що БпЛА іранського виробництва. Водночас певні зміни та удосконалення можуть вказувати на спільну роботу рф та Ірану з модернізації шахедів. 

Так, зазначений БпЛА містить високошвидкісний мінікомп?ютер Nvidia Jetson Orin, спеціалізований для задач ШІ та обробки відео, а також інфрачервону камеру, подібну до анонсованої раніше рф. Nvidia Jetson Orin росія використовує в ударному БпЛА V2U, про який ми писали раніше цього місяця. 

Призначення модуля – отримання інформації з камери БпЛА та порівняння з завантаженими моделями для донаведення або вибору цілі в автоматичному режимі. Також може використовуватися як розвідник.

??Пройшла певну модернізацію й іранська завадозахищена супутникова навігаційна система Nasir, яка стала восьмиканальною. На дослідженому зразку до Nasir була підключена антена з чотирьох елементів, яка здатна приймати сигнали GPS у L1, L5 діапазонах.

Відомо про використання антени з круговим розташуванням восьми елементів, на кшталт китайських, які були раніше ідентифіковані в шахедах російської збірки.

Окрім цього, новий шахед має радіомодем та підсистему для передачі відео, телеметрії та/або групового керування.

Наразі дослідження зазначеного БпЛА продовжується, результати будуть обов?язково опубліковані на порталі.

Зазначене свідчить, що обмін технологіями між Іраном та рф є двостороннім, а результат їхньої співпраці може вийти далеко за межі російсько-української війни, якщо Іран буде використовувати досвід російських розробок у своїх дестабілізаційних діях на Близькому Сході.

Це вкотре підкреслює необхідність об’єднання зусиль цивілізованого світу проти агресорів."

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати