Дніпропетровський Євромайдан "ходить в гості" до чиновників
У Дніпропетровську прибічники євроінтеграції вдаються до активних дій. Якщо раніше учасники місцевого Євромайдану щовечора збиралися в центрі міста, виголошували промови, читали вірші та співали пісні, то тепер вони перейшли до пікетування органів влади. Їх не лякає, що у місті вже не перший тиждень діє судова заборона на масові акції в людних місцях. Незважаючи на це, мітингувальники формують колону й вирушають з прапорами та плакатами центральними вулицями та проспектами Дніпропетровська. З собою вони несуть петиції з підписами, які публічно зачитують перед тим, як вручити чиновникам.
Як кажуть лідери дніпропетровського Євромайдану, перейти до більш рішучих акцій їх змусила сама влада. Вони невдоволені відповідями на звернення, зволіканням із розслідуванням кримінальних справ, порушених через напади на активістів, а також судовими заборонами на мітинги. Першу петицію активісти Євромайдану принесли до обласного управління міліції, де їх чекали й зустріли дуже насторожено. Потім в обласну прокуратуру, керівництво якої послало замість себе представника канцелярії.
Сьогодні готується пікетування будинку облдержадміністрації, у п’ятницю – міськради, а у суботу – облуправління СБУ. За словами лідера дніпропетровського Майдану Віктора Романенка, громадськість обурює той факт, що дуже повільно розслідуються справа, порушена після нападу молодиків спортивної зовнішності на наметове містечко, розташоване на Європейському бульварі. За тиждень трапився черговий інцидент – невідомі молодики люто побили чотирьох активістів, що відправляли людей до Києва на привокзальній площі Дніпропетровська. Нападників начебто затримала міліція, але результатів розслідування досі немає, хоча серед побитих цього разу опинився й депутат Червоногвардійської районної ради Микола Хоменко. «Якщо чиновники не йдуть на зустріч громадянам, то ми всім Євромайданом прийдемо до них», - кажуть активісти.
Тим часом, влада намагається унебезпечити себе від масових протестів і діє звичними засобами. За рішенням окружного адміністративного суду, у людних місцях Дніпропетровська аж до Різдва заборонено проводити масові заходи. Обмеження стосується кількох десятків адрес, у тому числі, площ в центрі міста, перед облрадою та облдержадміністрацією. «Втім ніхто не забороняв громадянам приходити до органів влади й передавати свої звернення, - пояснює правозахисник Василь Сухов. – Тому ми використовуємо таку можливість». Особливі претензії у учасників Євромайдану до міської влади Дніпропетровська, адже саме вона зверталася до суду з проханням обмежити масові заходи.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ