Джонсон може порушити заборону Єлизавети на «жорсткий» Brexit

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має намір проігнорувати новий закон, схвалений королевою Єлизаветою II, який покликаний перешкодити вийти з Європейського Союзу без будь-яких угод.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на високопоставленого чиновника в уряді.
За його даними, напередодні зустрічі Бориса Джонсона з головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером британський прем'єр прийняв рішення дотримуватися «жорсткого» плану. При цьому він не має наміру більше просити про відтермінування щодо Brexit.
Згідно з прийнятим законом, якщо 19 жовтня (через два дні після саміту ЄС) у Великобританії не буде нової угоди з ЄС, прем'єр-міністр буде зобов'язаний попросити Брюссель про чергове перенесення терміну Brexit з 31 жовтня нинішнього року на 31 січня 2020 року. Законопроект, висунутий опозицією, був прийнятий обома палатами британського парламенту 6 вересня. Такий підсумок голосування викликав невдоволення Джонсона.
У відповідь на рішення парламенту прем'єр-міністр виключив з лав Консервативної партії 21 депутата, який підтримав законопроект про відтермінування Brexit.
Офіційно Великобританія повинна була вийти з Євросоюзу 29 березня 2019 року, однак британські політики не змогли прийти до компромісу за угодою, що призвело до урядової кризи і відставки Терези Мей з поста прем'єр-міністра.