Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ФБР оприлюднило рекомендації з боротьби з новими кібератаками РФ

28 травня, 13:29
Фото: nytimes.com

Федеральне бюро розслідувань випустило рекомендації для користувачів, чиї комп’ютерні системи виявилися під ударом хакерів пов’язаного з Росією кіберзлочинного угруповання Fancy Bear. Усім постраждалим рекомендується перезавантажити маршрутизатори, повідомляє The New York Times.

Вірус, що заразив пристрої сотень тисяч користувачів, як стверджують у ФБР, був розроблений угрупованням Fancy Bear (також відома під назвою Sofacy Group). “За даними американських і європейських спецслужб ця група, яка керується російською військовою розвідкою, відповідальна за злом серверів Національного комітету демократичної партії США під час президентських виборів 2016 року”, — зазначає видання.

Вірус VPN Filter, створений хакерами, вразив маршрутизатори та мережеві пристрої по всьому світу. Шкідливе програмне забезпечення здатне блокувати інтернет-трафік і збирати інформацію, що проходить через роутери. Крім того, програма може повністю відключати заражені пристрої.

Для того, щоб позбутися від вірусу, фахівці ФБР з кібербезпеки рекомендують перезавантажити заражені маршрутизатори та мережеві накопичувачі. Крім того, користувачам рекомендується оновити програмне забезпечення пристрою та придумати для нього новий безпечний пароль. Налаштування віддаленого доступу при цьому в ФБР порадили відключити.

Нагадаємо, директор Національної розвідки США Ден Коутс попередив про майбутні кібератаки РФ на вибори у Європі та США.

Крім того Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп продовжив на рік санкції щодо РФ через кібератаки на США.

Зазначимо також, що Конгрес США підтримав виділення $250 млн на допомогу Україні у посиленні власних можливостей з захисту від кібератак.

Днями фахівці Cisco Systems попередили , що хакери заразили дуже складним програмним забезпеченням щонайменше 500 тисяч роутерів і приладів для зберігання інформації у десятках країн, ймовірно готуючись здійснити нову масивну кібератаку на Україну.

Зазначимо, що Служба безпеки України також попередила, що напередодні фіналу Ліги чемпіонів РФ готує масштабну кібератаку на державні структури та приватні компанії України.

Про кіберзагрози читайте також матеріал "Дня" "Як програти гібридну війну".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати