Перейти до основного вмісту

Луценко запропонував Мюллеру створити спільну групу розслідування щодо Манафорта

24 травня, 12:40
Фото: vru.gov.ua

Генеральний прокурор України Юрій Луценко спростував інформацію NYT про блокування розслідування щодо Манафорта.

Про це він заявив у інтерв’ю Голосу Америки.

“Спекуляції навколо так званого замороження справи Манафорта, котрі лунали від американського провідного видання (The New York Times), повністю не відповідають дійсності. Дійсно, Генеральна прокуратура України має провадження, в яких фігурує пан Манафорт. Ми провели ряд слідчих дій і щонайменше чотири рази запросили міжнародної правової допомоги від американських колег, яку ми отримали”, — заявив генеральний прокурор.

На його думку, восени минулого року спеціальний прокурор ФБР Роберт Мюллер витребував саме інформацію Генпрокуратури під час свого розслідування щодо підозр у змові членів передвиборчого штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами.
Юрій Луценко додав, що: “Тим не менше, я, як генеральний прокурор, у лютому поточного року звернувся через посольство США до спецпрокурора Мюллера з пропозицією повного сприяння у цій справі аж до створення спільної групи розслідування. Наразі ми зробили все можливе, щоб ця справа і у нас і у наших американських колег розслідувалася згідно чинного законодавства, в тому числі міжнародних конвенцій”.

Нагадаємо, на початку травня три сенатори США написали листа Генеральному прокурору України Юрію Луценку з вимогою відповісти на низку запитань щодо розслідування справи Пола Манафорта, який у минулому очолював передвиборчий штаб нинішнього президента США Дональда Трампа, а також був політтехнологом і радником екс-президента Віктора Януковича.

Колишнього главу передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта звинувачують у відмиванні через офшори до $30 млн, ухиленні від сплати податків і банківському шахрайстві.

У жовтні 2017 року проти Манафорта вже були висунуті обвинувачення. В обвинувальному висновку тоді вказувалося, що він протягом кількох років лобіював інтереси колишнього президента України Віктора Януковича і "Партії регіонів", але не був зареєстрований в США як "іноземний агент", а також ухилявся від сплати податків.

У лютому спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер подав новий обвинувальний висновок, згідно з яким Пол Манафорт у 2012 році таємно заплатив колишнім провідним європейським політикам за лобіювання проросійського уряду України.

Повідомлялося також, що у таємному дорученні, виданому заступником міністра юстиції США Родом Розенстіном, передбачені повноваження спеціального прокурора Роберта Мюллера розслідувати роботу Пола Манафорта на уряд України.

Ці повноваження передбачено на додаток до повноважень розслідувати можливу змову кампанії Дональда Трампа з російськими посадовцями з метою втрутитись до виборів 2016 року. Про це йдеться в документах, поданих до суду.

У інтерв’ю агентству Reuters Генеральний прокурор України Юрій Луценко вже пропонував створити спільну групу з Федеральним Бюро Розслідувань щодо розслідування справи екс-помічника президента США Дональда Трампа, Пола Манафорта.

Повідомлялося також, що для надання свідчень перед журі присяжних, які працюють у рамках розслідування спецпрокурора Мюллера у справі про втручання РФ у президентські вибори у США 2016 року, у США викликали екс-депутата Артеменко, позбавленого у 2017 році українського громадянства

Читайте також матеріал  "Дня" "Прокурор Мюллер і його «деолігархізація»".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати