Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

МЗС України ініціює співпрацю з міжнародними партнерами для подолання наслідків рішення КСУ, - Кулеба

31 жовтня, 20:03

Міністерство закордонних справ України, виконуючи доручення президента України Володимира Зеленського, залучатиме міжнародних партнерів до подолання конституційної кризи в країні, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"За дорученням президента України МЗС ініціює взаємодію з міжнародними партнерами для подолання негативних наслідків рішення Конституційного суду і відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні", - написав Кулеба в соцмережі Twitter.

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України "Про запобігання корупції". Глава НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО було в терміновому порядку було зібрано засідання Кабінету міністрів України в Офісі президента. Кабінет міністрів України на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО прийняв розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про попередження корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

У Європейському Союзі в свою чергу висловили стурбованість рішеннями КС України щодо діяльності антикорупційних органів і заявили, що це може стати підставою для тимчасового зупинення безвізового режиму, повідомило видання "Європейська правда" з посиланням на лист посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу українського віце прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати