На Прикарпатті "зшивають" Україну
Сьогодні, 5 січня, в Івано-Франківську розпочався просвітницький проект "Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах". Необхідність проведення такого заходу, розповідають організатори, - "зшити" докупи віддалені регіони, аби в майбутньому уникнути розвитку ситуації, що нині спостерігається на півдні та сході країни. Участь у проекті взяли жителі з різних куточків України. Кожен з них п'ять днів, з 5 по 10 січня, проживатиме в родинах місцевих жителів, відвідуватиме розроблену організаторами програму: майстер-класи, лекції, концерти, святкування, спілкування із фахівцями у різних галузях, культурними діячами, митцями та духовними наставниками.
Олена Юхніч разом із п'ятирічною донечкою приїхала з Рівного. Жінка розповідає, що як тільки почула про захід, відразу зголосилася, тим паче, раніше не доводилося бувати на Прикарпатті. Дуже цікаво побачити, як тут святкують Різдво, почути колядки, почастувати святкові страви, відвідати культурні заходи.
Одну із запропонованих гостям лекцій, майстер-клас та концертний виступ проведе заслужений артист України, скрипаль, композитор та культуролог Кирило Стеценко. Митець відзначає, нині важливо людям закладати духовні та культурні цінності. "В той час, коли Україна отримала Незалежність, ми повинні були усвідомити відповідальність і вчитися, самовдосконалюватися, щоб самим панувати на своїй землі, - зауважує Кирило Вадимович. - На жаль, в Україні не відбулася та культурна революція, яка мала бути. Для її проведення необхідні три речі. Як казав Тарас Шевченко, це оновлення, самоочищення та самопізнання. Через небезпеку ми згуртувалися і в нас є шанс усе змінити для того, щоб бути разом, стати нацією. Нам дано такий досвід "блукання в пустелі", щоб зрозуміти - українці народжені бути вільними".
Гостей привітали музичні колективи та сольні виконавці. Зокрема дитячий гурт "Петрос" з Ворохти подарував присутнім українську пісню, створив різдвяний настрій. Учасники колективу часто подорожують та попри юний вік встигли виступити на багатьох сценах. Майже шість років діти навчаються гри на різних музичних інструментах - барабанах, цимбалах, сопілці, бас-гітарі. Виконавці розповіли, що дуже чекають закінчення війни, а з досвіду спілкування з однолітками з інших регіонів України зауважують, що діти у цілій країні однакові і немає значення регіон їхнього проживання. Адже всі вони хочуть, щоб їх любили, прагнуть жити в злагоді, а віднедавна - мріють про мир.
Ірина ФЕДОЛЯК, "День", Івано-Франківськ