Незабаром телефони будуть заряджатися від мурашиної кислоти
Уже в найближчому майбутньому зарядити мобільний телефон або ноутбук можна буде за допомогою мурашиної кислоти, причому після такої заправки вони працюватимуть добу і навіть тижні.
Фізик Флоріан Нітце з Університету Умео в Швеції обіцяє прорив у сфері паливних елементів. Він розробив новий каталізатор, який різко поліпшує характеристики дешевих паливних осередків, що працюють на мурашиній кислоті.
Паливні елементи, відрізняються від акумуляторів тим, що виробляють електрику самостійно і вимагають постійного джерела палива і кисню. Одним з найбільш перспективних видів палива для паливних елементів є мурашина кислота. Вона коштує дешево і виробляється з відновлюваної сировини, наприклад деревини. Вже існують паливні комірки, що працюють на мурашиній кислоті, але досі вони мали малий термін служби і низький вихід енергії.
Флоріан Нітце вирішив цю проблему за допомогою нового каталізатора на основі паладію. Це благородний метал, як золото або платина, але коштує він вдвічі дешевше.
Особливість нового каталізатора в тому, що він є паладієвими наночастинками, нанесеними на вуглецеві волокна унікальною спіралевидною формою. Вуглецеві спіралі мають високу електропровідність і поверхня, до якої можна легко кріпити різні наночастинки, в даному випадку паладію.
Новий каталізатор різко знижує втрату енергії під час процесу окислення мурашиної кислоти і передачі електронів кисню. Крім того, термін служби нової паливної комірки значно збільшується.
Поки що Флоріан Нітце продовжує експерименти зі своїм винаходом і не поспішає «ощасливити» світ новим джерелом енергії. Шведський вчений лише підкреслює, що зовсім скоро паливні комірки на мурашиній кислоті зможуть забезпечити енергією поширеним мобільним електронним пристроям: досить буде пари секунд, щоб заправити їх мурашиної кислотою, і паливний елемент забезпечить тривалу роботу вашого смартфона або планшета.
За матеріалами: CNews