Перейти до основного вмісту

Першою людиною, яка побувала на Марсі, може стати українець

04 лютого, 10:08

Студент Київського авіаційного університету Дмитро Носов пройшов попередню реєстрацію в проекті Mars One, який вже в цьому році почне прийом заявок на участь у марсіанській місії, повідомляє Техно bigmir.net.

Планується, що перша людська колонія Mars One висадиться на Червоній планеті в 2023 році.

22-річний Носов вчиться на інженера-механіка з обслуговування наземної техніки аеропортів, є лейтенантом запасу Військово-повітряних сил.

"Я просто зайшов на їх сайт, там була імейл-адреса проекту. Я написав лист - короткий коментар - на їх імейл - мовляв, займаєтеся, хлопці, гарною справою. Попросив, щоб присилали нову інформацію про проект і написав, що якщо потрібна буде якась допомога, я готовий ", - розповів Дмитро.

На його лист відповів Норберт Крафт - керівник медичного спрямування проекту Mars One, після чого вони поговорили в скайпі, і Дмитру прислали анкету.

Норберт Крафт підтвердив, що Дмитра Носова в Mars One вважають одним із потенційних кандидатів на участь у проекті.

Офіційний відбір на проект ще не розпочався: старт збору аплікаційних форм запланований на першу половину 2013 року. Зараз відбирають в індивідуальному порядку людей, які здаються команді проекту придатними для такої подорожі. Кандидат повинен бути фізично і психічно здоровим (зокрема, мати 100-відсотковий зір, нормальний тиск, а його зріст не може перевищувати 190 сантиметрів).

"Першочерговим обов'язком на Марсі для його жителів буде підтримка життєдіяльності тієї системи, яку ми всі пишемо", - зазначив Норберт Крафт.

У 2021 році планується доставити на Марс все необхідне для зведення поселень, а вдосконалені марсоходи будуть займатися комплектацією житлових блоків. А в 2022 році з Землі стартує космічний корабель, на борту якого будуть люди. Серед них, можливо, буде і українець.

Як повідомлялося, згідно з умовами програми поселення на Марсі, його учасники повинні будуть поселитися там назавжди.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати