Петриківський розпис визнали культурною спадщиною людства
Комітет ЮНЕСКО на сесії, яка проходила в Баку, присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини Петриківському розпису. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровської облради. Ще минулого року, керівництво області висунуло Петриківський розпис на присвоєння цього статусу, який виборювало також аргентинське танго. І от днями в столиці Азербайджану відкрилася восьма сесія комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На ній учасники розглядають заявки на поповнення списку організації новими звичаями та формами творчості. У заході беруть участь близько 780 представників з 116 країн світу.
Українську делегацію, яка домоглася включення Петриківського розпису до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, очолював голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод. «Впевнено йти в майбутнє неможливо, якщо не пам'ятаєш своїх коренів, - сказав він. - Збереження культурної спадщини на сьогоднішній день дуже важливе. ЮНЕСКО відіграє величезну роль в цьому питанні. Приємно, що мистецтво Петриківського розпису сьогодні переживає своєрідний Ренесанс. Петриківка вже стала візитною карткою України. Це успіх не тільки Дніпропетровщини, а і всієї України».
Присвоєння нового статусу дозволяє розраховувати на міжнародну підтримку у справі збереження та розвитку Петриківського розпису, в тому числі й фінансову. Прес-служба повідомляє, що рамках нинішньої сесії в Баку відзначать десятиріччя Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, яка була прийнята в 2003 році. Нематеріальна культурна спадщина включає в себе шедеври усної народної творчості, серед яких - фольклор, виконавське мистецтво, народні традиції та обряди.
Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ