Перейти до основного вмісту

Постраждалі від російської агресії проти України подали до суду на Велику Британію

26 січня, 11:01
Фото з архіву "Дня"

До Європейського суду з прав людини, розташованого в Страсбурзі, надійшли десятки незвичних скарг, поданих одночасно проти України, Російської Федерації та Великої Британії. Про це повідомляє "ЄП" із посиланням на прес-службу ЄСПЛ.

Коментуючи справи, пов’язані з анексією Криму та російською агресією на Донбасі, в прес-службі повідомили, що у реєстрі ЄСПЛ з’явилися скарги одразу проти трьох відповідачів.

"Є 64 справи проти України, Росії та Сполученого Королівства", - повідомили в суді. В ЄСПЧ водночас відмовилися відповідати на запитання журналістів про деталі цих скарг, а також про суть претензії до Великої Британії через російську агресію, пояснивши, що на даний момент ця інформація не розголошується.

Також в суді уточнили кількість справ, у яких заявники звинувачують Україну, Росію або одночасно обидві ці держави.

"На розгляді суду перебуває 4226 індивідуальних скарг, очевидно пов’язаних із подіями в Криму або бойовими діями на Сході України. З цих справ 257 подано проти Росії, 2997 – проти України, ще 908 – одночасно проти України та Росії", - повідомили в суді. Це – дані з реєстру Суду на поточний тиждень.

Раніше президент ЄСПЛ Гвідо Раймонді називав суттєво інші цифри, оскільки не включив "спільні" справи до переліку скарг проти Росії.

Також цікавим є те, що суд на даний час комунікував з урядами щодо 66 справ, які стосуються російської агресії (проти кого подані конкретно ці скарги – не уточнюється). Це означає, що ближчим часом – можливо, вже цього року – варто розраховувати на винесення перших рішень ЄСПЛ, пов’язаних із наслідками російської агресії.

Як повідомлялося, в реєстрі ЄСПЛ перебуває близько 3800 скарг проти України, пов’язаних із наслідками російської агресії. Кількість скарг, поданих громадянами та юридичними особами проти Росії, значно менша – в суді зареєстровано 242 таких скарги, стверджують в ЄСПЛ.

Станом на 1 січня 2018 року на розгляді ЄСПЛ перебувало приблизно 7100 скарг, що є четвертим показником серед країн-членів Ради Європи. В першій трійці – Туреччина (7500), Росія (7750) та Румунія (9900). Рік тому Україна обіймала перше місце за цим показником.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати