Процедура надання безвізу Україні буде успішною, як і для Грузії, - Ган

Єврокомісар з питань сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган вважає, що ситуація щодо просування процедури надання Україні безвізового режиму буде успішною, як і у випадку із Грузію.
"Я б сказав, щодо України ситуація повинна бути такою ж, як і у випадку Грузії. Вони виконали всі умови, і я не чув жодних проблем ні з боку країн-членів ЄС, ні від європарламентаріїв", – сказав Ган в інтерв’ю Радіо Свобода.
Комітет постійних представників (Coreper) держав-членів Європейського союзу вирішили дати "зелене світло" Європейській раді щодо початку переговорів з Європарламентом про лібералізацію візового режиму для громадян Грузії.
Сьогодні Рада ЄС висловила підтримку щодо надання безвізового режиму громадянам Грузії, з огляду на проведені цією країною реформи. Як заявив Пітер Яворчик, постійний представник Словаччини у ЄС, реформи у Грузії заслуговують довіри й такі зусилля слід заохочувати.
"Ми розраховуємо на підтримку Європарламенту у завершенні відповідних процедур, щоб громадяни Грузії змогли насолоджуватися безвізовим режимом якомога швидше", – додав дипломат.
Тепер мають розпочатися переговори щодо "безвізу" для Грузії в Європейському парламенті, який має остаточно розглянути це питання на пленарній сесії наприкінці жовтня.
Щодо України на аналогічне рішення Комітету постійних представників очікують наступними тижнями.