Перейти до основного вмісту

Технічний прогрес – небезпечна ілюзія, в полоні якої ми перебуваємо

09 листопада, 18:14

Епоха наукових досягнень, які повинні були усунути всі проблеми людства, так і не настала, нарікають на сторінках Financial Times екс-чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров і засновник платіжної системи PayPal Пітер Тіль.

Автори знаходять причину: "Останні 40 років світ свідомо відступає від духу ризику й вишукувань, воліючи концепції безпеки та регулювання". З 1970-х років темпи технічного прогресу сповільнилися, стверджують Каспаров і Тіль.

Єдиний вихід - форсувати технологічні інновації. Більше того, ризикувати, винаходити те, що дасть початок зовсім новим прибутковим галузям.

Щоправда, з 1970-х років інформаційні технології дійсно прогресують. "Але це відволікає увагу від відносного застою в енергетиці, транспорті, космічної індустрії, розробці матеріалів, сільському господарстві та медицині", - вважають автори.

Тим паче, політики й суспільство закликають зробити "тільки один колосальний стрибок - уповільнити темпи, щоб уберегти навколишнє середовище", йдеться в статті. Але знизити споживання ресурсів можна тільки через нові технології.

Хто прийде на допомогу? Не уряд і не ВАТ, а приватний бізнес: тільки приватники "зможуть інвестувати в технології, надто ризиковані в очах політиків і надто футуристичні для венчурних капіталістів". Наступне покоління лідерів і творців має воскресити дух ризику, закликають автори.

За матеріалами InoPressa

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати