Телескоп Hubble знайшов воду на 3 планетах

В лютому 2017 року астрономи оголосили про відкриття семи планет розміром із Землю, які обертаються навколо ультрахолодної карликової зірки TRAPPIST-1, яка знаходиться на відстані 40 світлових років від нашої планети.
Згодом міжнародна команда вчених, яку очолив швейцарський астрономом Вінсент Бур'є з обсерваторії університету Женеви, використала космічний спектограф на телескопі Hubble, щоб вивчити кількість ультрафіолетового випромінювання, яке отримують окремі планети системи.
"Ультрафіолетове випромінювання є важливим фактором в еволюції атмосфери. Як і в нашій власній атмосфері, ультрафіолетове зоряне світло здатне розділяти молекули водяної пари на водень і кисень", - розповів вчений.
Оскільки сильне ультрафіолетове випромінювання нагріває верхні шари атмосфери, це дозволяє продуктам водню і кисню, залишати атмосферу.
Саме ці процеси здатний виявити телескоп Hubble, оскільки це свідчить про наявність на планеті водяної пари, себто води.
Таким чином, досить сильне ультрафіолетове випромінювання було зафіксоване на зірці TRAPPIST-1, що дозволяє зробити висновок, що планети її системи могли свого часу втратити гігантську кількість води. За останні 8 мільярдів років вони могли втратити обсяг води, який в 20 разів перевищує всі земні океани.
Однак зовнішні планети системи, яким дали назви E, F і G, повинні були втратити набагато менше води, зберігши частину на своїй поверхні.