У Черкасах відкрилась виставка портретів жінок у образах панянок кінця ХІХ ст.

«Благословенні Богом українки» – така виставка портретів черкащанок днями відкрилась у Галереї народного мистецтва. Сучасні черкащанки приміряли на себе вбрання і головні убори українських жінок Наддніпрянщини кінця ХІХ ст.
На виставці експонується 30 портретів жінок в образі панянок центральної України. Проект покликаний показати українську жінку: заміжню, гарну, веселу, модну та різноманітну. Показати різні варіанти зав’язування хусток, наміток, очіпків та продемонструвати, що після заміжжя жінка не сумує, а розквітає та набирається шарму. Проект втілили черкаські фотографи Катерина Друзь та Анна Криворотова.
«Ми хотіли сфотографуватися у віночках, а потім почали вивчати це питання і зрозуміли, що віночки заміжні жінки згідно з українськими традиціями не одягають. У нас і досі на весіллі існує традиція: знімати фату й одягати хустку. Оскільки ми й самі заміжні жінки, то вирішили показати всю красу і різноманітність головних уборів заміжніх українок – це не тільки хустки, а й намітки, очіпки, і всі головні убори, які носили українські жінки 50 років тому», – розповіла Катерина Друзь.
Усі знають українських дівчат, уквітчаних вінками та стрічками, але мало хто згадує заміжніх жінок, які ув’язували голову хусткою та тим самим прикрашали себе, йшлося під час виставки. У проекті взяли участь черкащанки різного віку й професій ,серед них мисткині Тетяна Мартинова, Лариса Теліженко, Галина Тимошенко, психолог Вікторія Гуро й інші. А допоміг створити образ краєзнавець Олександр Самков.
Експозиція діятиме протягом місяця, тож усі охочі зможуть побачити яскраві образи сучасних українок на тлі українських традицій того часу.
Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси, фото авторки