Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові підбили підсумки Всеукраїнського вокального конкурсу імені Василя Сліпака

21 грудня, 21:01

«День» неодноразово розповідав про заходи, присвячені світлій пам’яті вокаліста, соліста Паризької опери, Героя України, бійця АТО Василя Сліпака, який наприкінці червня 2016-го загинув на сході України. Зокрема, ішлося про встановлення меморіальної таблиці на будівлі школи №46, де навчався екс-львів’янин. Також – про численні музичні імпрези. Наприклад, про проект «Тихі дні любові та музика миру», який розпочався 29 червня, бо саме цього дня Василь Сліпак (позивний «Міф») загинув від кулі снайпера біля смт Луганське Донецької області, не доживши кількох місяців до 42-річчя...

«День» також інформував про те, що з 15 до 20 грудня з ініціативи Департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації у Львові відбуватиметься Всеукраїнський конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака (див. публікацію «40 співаків змагатимуться у Львові» № 226 від 14 грудня).

Серед партнерів конкурсу – Фундація Василя Сліпака, Львівська хорова школа «Дударик», Почесне консульство Французької республіки у Львові та Український дім у Франції, який мав багато спільних проектів з Василем Сліпаком. Також – British Club Lviv та капела бандуристів ім. Тараса  Шевченка з Детройта (США).

На конкурс надійшла велика кількість заявок з різних регіонів України. До участі зголосилися молоді (до 30 років) виконавці з Дніпра, Києва, Одеси, Тернополя Ужгорода, Херсона та Львова. Надійшли й дві заявки з поза меж України, інших країн, то ж, припускають організатори, ймовірно, в перспективі захід стане міжнародним.

Ідея конкурсу народилася у Львівській філармонії, отже тут її і реалізовували.  Перший та другий тур проводили на камерній сцені, а третій, у супроводі симфонічного оркестру, – у концертному залі.

До складу журі, яке очолював бандурист, заслужений артист України Олег Созанський, ввійшли Сергій Магера, Ольга Пасічник, Валерій Буймистер, Софія Соловій, Олег Махлай, Тарас Криса, які оцінювали вокальні здібності солістів-конкурсантів за чотирма номінаціями – сопрано, мецо-сопрано, тенор, бас/баритон. До слова: коли формували склад журі, шукали дотичності до постаті Василя Сліпака. Зокрема, соліст Київської опери Сергій Магера вчився разом із Сліпаком. Лауреат 14 міжнародних конкурсів сопрано Софія Соловій, яка вже багато років живе і працює в Італії, знайома з Василем від часу постановки опери «Алкід». Солістка Варшавської камерної опери Ольга Пасічник неодноразово співала зі Сліпаком на одній сцені…

І премію отримала Софія Кошелєва (сопрано) з Дніпра. Серед нагороджених також Тетяна Ільченко (сопрано) з Києва, Марина Зіневич (сопрано) з Херсона,  Даниїл Кривський (баритон) з Ужгорода, Володимир Соколовський (баритон) з Херсона, Ганна Твердова (сопрано) з Києва, Вікторія Мельник (сопрано) з Києва, Дем'ян Матушевський (баритон) з Києва…

Були й спеціальні нагороди, і це дипломи за найкраще виконання арії з опери українського композитора, за найкращий сценічний образ, за самобутність виконання українського солоспіву та за яскраву презентацію української народної пісні.

Організатори щиро вітають усіх лауреатів, фіналістів, дипломантів та учасників конкурсу і бажають великих творчих звершень у майбутньому. Також наголошують на тому, що незалежно від здобутих нагород чи дипломів участь у конкурсі імені Василя Сліпака стала для них цінним професійним досвідом і, поза сумнівом, сприятиме подальшому творчому шляху.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото зі сторінки Фундації Василя Сліпака у Фейсбуку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати