Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові вперше в Україні підрахують вуличних котів

18 червня, 17:00
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

У Львові сьогодні відбувся брифінг з питань визначення кількості вуличних котів. На території України вперше цим займається саме ЛКП «Лев». «Станом на сьогодні жоден муніципалітет, жодне місто не знайшло методики, за якою можна було б підрахувати та дізнатися, скільки котів проживає в тому чи іншому місці. Ми будемо першими, хто займеться цією справою. Ми завжди говоримо, що є проблема – у Львові багато вуличних котів. Але не знаючи їх кількості, ми не розуміємо масштаби, не розуміємо масштаби – не можемо говорити, що проблема справді існує», — повідомила Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев». Підрахунок котів проводитиметься з 26-го до 30-го червня включно. 

Це питання буде розв’язане інноваційним методом, а саме з допомогою мобільного додатка для підрахунку чотирилапих. Запроваджено систему волонтер-опікун, яка працюватиме так: місто розділять на сектори, на яких будуть перебувати опікун та його помічник. Волонтер-помічник займається обробкою та відправкою даних про котів, що є на секторі. Опікун— людина старшого віку, з інноваційними технологіями ознайомлена менше, ніж молоде покоління. Проте інформацію про стать, вік, кличку, хвороби і т.д. знає тільки він. Таким чином відбуватиметься тандемна робота.

Опікунам, які долучаться до підрахунку безпритульних котів у своєму секторі, обіцяють подарувати ящик корму для своїх улюбленців. Метою цього проекту є зниження ризику для людей та покращення умов життя чотирилапих.

Не до кінця проясненим залишився фінансовий аспект. Спікери розійшлися у поглядах. Голова ЛКП сказала, що з громадського бюджету не будуть витрачені жодні кошти. Програмування додатка та корм для котів буде оплачено партнерами. Інший спікер, опікунка вуличних котів Тетяна Калимон заявила, що розраховує на допомогу від міськради для вакцинації і стерилізації чотирилапих.

Микита ГАВРИЛЮК, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати