У Вінниці майбутні військові медики склали присягу на вірність народу України

38 цьогорічних випускників Вінницького національного медичного університету імені Пирогова обрали професію військового лікаря. Упродовж року вони відвідували курси з військової підготовки. А сьогодні в урочистій обстановці склали присягу на вірність українському народу. Більших з них планують продовжити навчання з військової справи. Одразу після випускних іспитів вони вступатимуть до Української військово-медичної академії.
«У 2010 році військову кафедру при Вінницькому національному медичному університеті ліквідували, але завдяки додатковій угоді з Українською військово-медичною академією вдалося започаткувати курси з підготовки військових медиків. Закінчити їх мають можливість всі охочі студенти. Вартість навчання складає 6400 гривень за рік, – розповідає завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини Вінницького національного медичного університету Микола Матвійчук. – Цьогорічні випускники курсів освоїли ази військової підготовки, загальної тактики, організації медичного забезпечення та постачання. Пройшли психологічні і мотиваційні тренінги. Після завершення навчання в медуніверситеті вони отримають звання молодшого лейтенанта медичної служби запасу, тобто формуватимуть резерв і можуть бути мобілізовані за потреби. Та більшість студентів мають бажання продовжити військову освіту, а тому вступатимуть до Української військово-медичної академії. У цьому закладі вони отримають відповідний фах і військове звання лейтенанта медичної служби».
Серед 38 слухачів курсів з військової підготовки було 13 дівчат. Усі вони планують продовжити навчання в академії і стати військовими медиками. Серед таких і Мар’яна Столярук з Чернігова. Батько та чоловік дівчини військовослужбовці. Її бажання стати військовим медиком було для них зрозумілим.
«Восени нам повідомили про підготовчі курси для вступу в Українську військо-медичну академію, у той самий день я написала заяву. Не всі з тих, хто вирішив навчатися військовій підготовці дійшли до фіналу. Приблизно 10 студентів зрозуміли, що це не їхня справа і перестали відвідувати заняття, – зізнається дівчина. – Але я з родини військових, тому твердо йшла до кінця. Стати військовим лікарем – це моя мрія з дитинства. Коли тобі вдається врятувати життя людина, яка захищає Батьківщину, ти відчуваєш, що народився недаремно. Рідні пишаються моїм вибором, сподіваюся, я їх не підведу».
З початку нового навчального року у Вінницькому національному медичному університеті планують відновити роботу військової кафедри. Чи здійснюватиметься підготовка військових медиків на бюджетній основі, викладачі поки що не знають. Відповідні документи вони вже підготували і надіслали на розгляд Міністерства оборони. У разі погодження 25 цьогорічних першокурсників матимуть можливість отримати фах військового медика за державних кошт.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця. Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО