Перейти до основного вмісту

У Вінниці з колядками та виставками відкрили різдвяний вертеп (фото)

26 грудня, 09:51

Будиночок з фігурками новонародженого Ісуса в яслах, волхвів з дарами, Діви Марії та Йосипа відкрили на головній площі міста – майдані Незалежності. З цієї нагоди біля нього влаштували вертепне дійство «Віфліємська зірка». Вінничани мали можливість насолодитися колядками та виставками, які представили католицькі та православні хори з різних храмів області. Дивували глядачів і зачаровували водночас церковні дзвонарі.

«Вертеп на головній площі Вінниці вперше до свят встановили торік. Та зважаючи на зацікавлення вінничан, цього року ми вирішили його розширити і презентувати масштабніше, – коментує директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук. – На відкриття запросили учасників дитячого польського хорового колективу «Молоде листя» з Бару та дитячо-молодіжний хору Спасо-Преображенського собору Вінниці. Також для вінничан співатимуть учасники фольклорних гуртів».

Вінницькі краєзнавчі розповідають, що традиція ставити такі вертепи в Україну прийшла з Польщі, ще за часів бароко у XVІ–XVII ст. Запозичили її студенти Києво-Могилянської академії. Вони були бідні і аби якимось чином заробити собі на прожиття переодягалися у різних персонажів, ставили сценки на релігійну тематику та просто співали пісні, де йшлося про прославлення Божого Сина, який народився.

Головний вінницький вертеп, який відкрили сьогодні на Майдані Незалежності, також замовляли у Польщі. Він презентує традиційний різдвяний сюжет – народження Ісуса Христа і поклоніння волхвів. Одяг фігур, між іншим, виготовлений з натуральних тканин. Так само натуральними є інші речі інтер’єру – глиняні глечики, стіл з драбиною з дерева та солома під ногами.

На майдані Незалежності вертеп стоятиме до 14 січня 2018 року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати