Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Вінниці зніматимуть фільм про Симона Петлюру

01 червня, 12:15

Український режисер Валерій Шалига розпочинає роботу над історично-пригодницькою кінострічкою із робочою назвою «Замах на Петлюру». Зйомки фільму розпочинаються у Вінниці 3 червня і триватимуть упродовж 20 днів. Відбуватимуться вони переважно у центральній частині міста, де збереглися локацій початку ХХ століття. Це, зокрема, вулиця, де розташований будинок, у якому жив Петлюра, перебуваючи у Вінниці, приміщення штаб-квартири Директорії та окремих відомств. В основі сюжету лежить зустріч головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбувалася 16–17 травня 1920 року у місті Вінниці.

«Це український вестерн на Петлюру. У фільмі буде кілька головних героїв, гратимуть їх вінницькі і київські актори. Кульмінація сюжету – замах на Петлюру, коли він зустрічається з Пілсудським у Вінниці, – розповідає Валерій Шалига. – Перший знімальний день відбуватиметься в центрі міста, це скоріше за все буде вулиця Пушкіна, яка зберегла архітектуру тих часів... Попередньо я планував знімати фільм про Крути до 100-річчя пам’ятної дати, яку відзначатимемо наступного року. Все було готово, але коли ми подали сценарій на пітчинг, щоб отримати держзамовлення, то держава виділила кошти на ті проекти, які стояли в черзі першими. А про Крути, як вони сказали, зніматимуть фільм у 2018 році, хоча тоді вже треба буде його презентувати… Чекати я не став і за ініціативи міського голови Вінниці Сергія Моргунова взявся за зйомки фільму про Петлюру. Сценарій готовий, підготовча робоча на завершальному етапі. Міська влада надає всіляку підтримку, а мер дозволив проводити зйомки у будь-якій частині міста. Тому повний вперед, як кажуть!».

Зйомки триватимуть до 23 червня. Потім відбуватиметься робота над фільмом, який планують змонтувати до кінця поточного року. А до Дня міста, який традиційно відзначають на початку вересня, Валерій Шалига планує презентувати вінничанам фільм про АТО «Тримай мене біля серця», зйомки якого відбувалися у Вінниці минулого року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати