Учені вперше змогли передати текст на сітківку ока сліпого пацієнта
Французьким і американським ученим вдалося вперше передати текст прямо на сітківку ока сліпого пацієнта. Зі слів авторів дослідження, це відкриває нові можливості для адаптації людей з порушенням зору.
Повідомляється, що вчені на чолі з Томасом Лаурітценом з компанії Second Sight використовували у своєму експерименті прилад Argus II. Він складається з мінівідеокамери, електронного перетворювача сигналів і системи з 60 електродів. Саме електроди передають сигнал безпосередньо на сітківку.
Колишні експерименти показали, що Argus II дає змогу читати великі літери (висотою 10-20 сантиметрів) і розрізняти слова. Однак пацієнтам потрібні десятки секунд на читання однієї літери і хвилини - на короткі слова.
Лаурітцен і його колеги вирішили спробували передавати сигнал безпосередньо на електроди, щоб прискорити процес читання. Сигнал передавався на шість електродів з 60, конфігурація їх відповідала точкам брайлівського шрифту.
Повідомляється, що в експерименті взяв участь один сліпий пацієнт. Замість того, щоб намацувати брайлівські літери кінчиками пальців, він міг "бачити" їх і читати кожну букву менш ніж за секунду з точністю 89%.
Зі слів вчених, цей експеримент показав можливість безпосередньої передачі інформації через електроди таких протезів.
Нагадаємо, минулого року повідомлялося, що "Київдорсервіс" має намір для сліпих людей встановити 88 пристроїв звукового супроводу сигналу світлофора.
Джерело: Ukranews