Перейти до основного вмісту

Україну та Ізраїль пов'язують з аварійністю ВПС Індії, - ЗМІ

12 серпня, 15:09

15 липня в індійському штаті Раджастан під час заходу на посадку на авіабазу Уттарлай розбився винищувач МіГ-21-93 "Бізон" російського виробництва. 17 липня підполковник індійських ВПС Санджіт Сінгх Кайла, який у 2005 році сам зазнав аварії на такому ж літальному апараті, звернувся до суду з вимогою вивести з експлуатації весь флот МіГів, передає кореспондент The New York Times Кабір Танеджа.

Винищувачі МіГ-21 - становий хребет військово-повітряних сил найбільшої демократії світу, йдеться в статті. Вони брали участь у всіх великих збройних конфліктах Індії з 1963 року.

Однак їхні показники безпеки залишають бажати кращого: за 3 роки у ВПС Індії сталося 29 аварій, 12 з них - за участю МіГ-21. Льотчики навіть охрестили літак "Труною, що літає" та "Той, що робить вдовами", повідомляє автор. Усе тому, що з 1970-х років більше 170 індійських пілотів загинули, керуючи МіГом.

На сьогоднішній день МіГ-21 - наймасовіший післявоєнний винищувач. Із 1959 року було побудовано більше 11 тис. оригінальних і модифікованих копій літака. Він перебував на озброєнні 45 країн світу і за низьку вартість техобслуговування і ремонту отримав прізвисько "Народний винищувач". У 1980-ті роки Індія придбала ліцензію на випуск МіГ-21 і знизила вартість виробництва одного літака до 30 млн рупій.

Головний маршал авіації П.В. Наік, колишній командувач індійських ВПС, ревно захищає машину від нападок: "Я налітав більше 2 тис. годин на різних модифікаціях МіГ-21, від найперших МіГ-21-ФО і МіГ-21 ПФМ до МіГ-21-93"Бізон" . Маршал називає літальний апарат найкращим у своєму класі і вважає образливі прізвиська недоречними.

Старіння флоту ВПС змусило Індію шукати дешевші запчастини у таких постачальників, як Ізраїль і Україна. Військові чиновники Росії вже попереджали своїх індійських колег, що економія на техобслуговуванні до добра не доведе, повідомляє Танеджа.

Якщо Індія продовжить купувати запчастини за межами Росії, число аварій, яке зростатиме, не повинно її дивувати, заявив посол Росії в Нью-Делі Олександр Кадакін.

За матеріалами: InoPressa

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати