В 2050-му населення Землі, за прогнозами ООН, становитиме 10 мільярдів

Із нинішніх 7,6 мільярда людей, населення світу зросте до 9,8 мільярда в 2050-му. Очікується, що зростання відбудеться частково за рахунок збільшення населення 47 найменш розвинених країн, де рівень народжуваності становить близько 4.3 народжень на одну жінку. Населення цієї низки країн, як очікується, досягне 1,9 млрд. у 2050 р. Така інформація з'явилась на сайті ООН 21 червня.
Країнами, де фіксується зростання чисельності населення, є, зокрема, Індія, Нігерія, Конго, Пакистан, Ефіопія, Танзанія, Сполучені Штати, Уганда та Індонезія. Очікується, що Індія, яка нині є другою за величиною з 1,3 мільярдами людей, перевищить 1,4 мільярда осіб в Китаї протягом семи років, передає Радіо Свобода.
У той час, як майже скрізь знижуються рівні народжуваності, 47 найменш розвинених країн демонструють високі показники – в середньому 4,3 народження на одну жінку в період 2010- 2015 років, зазначили в ООН.
В результаті, згідно з прогнозами, до 2050 року 26 країн в Африці, щонайменше подвоять чисельність населення.
Нігерія, з найстрімкішим зростанням населенням у світі, на той час вже наздожене Сполучені Штати.
За даними ООН, концентрація народонаселення в найбідніших країнах ускладнить забезпечення молоді достатньою кількістю продуктів харчування, доступом до медицини, освіти тощо.
Тим часом, населення Європи, Японії та інших розвинених країн продовжуватиме старіти і скорочуватися. Країни, в яких рівень народжуваності нижчий від рівня поповнення, – Китай, США, Бразилія, Росія, Японія, В’єтнам, Іран, Таїланд і Великобританія.
Експерти кажуть, що приплив біженців і мігрантів компенсує скорочення народжуваності, особливо в Європі, але не завадить загальному скороченню населення.