Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни

22 червня, 12:03
Фото АПУ

Президент України Петро Порошенко в День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни заявив, що священний обов’язок українців перед жертвами і героями війни - відновити цілісність держави і встановити мир в Україні.

"Трагедія Другої світової війни, розв’язаної гітлерівським та сталінським режимами, опалила українців ще у вересні 1939-го, але з 22 червня 1941 року Україні судилося надовго стати великим полем бою, землею, що фактично спливала людською кров’ю. У цей скорботний день 75 років тому на нашу землю прийшла війна, що не оминула жодної родини, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення", - йдеться у зверненні П.Порошенка до українського народу у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, оприлюдненому прес-службою президента України в середу.

Президент зазначив, що українці "мужньо боролися на фронтах та у підпіллі", і лише в рядах Червоної армії воювали близько 9 млн вихідців з України", і майже половина з них віддала своє життя за Вітчизну та свободу народів Європи.

"Невід’ємною складовою цієї справедливої боротьби був український визвольний рух, учасники якого самовіддано боронили свою землю від нацистської навали, реалізовуючи споконвічне прагнення до державної незалежності. Вічна і світла пам’ять усім, хто поліг у битвах із загарбниками, хто загинув від терору окупантів, хто передчасно помер від ран, хвороб і голоду. Вічна слава і шана усім, хто зі зброєю в руках здолав нацизм", - йдеться у зверненні П.Порошенка.

Президент також подякував усім захисникам України всіх поколінь "за незбориму силу духу, мужність і патріотизм".

"Ваш ратний подвиг, дорогі ветерани, надихає українських військових та добровольців, які сьогодні, наражаючись на постійну небезпеку, боронять суверенітет України від агресії Російської Федерації", - сказав П.Порошенко.

"Переконаний, що спільними зусиллями ми неодмінно відновимо цілісність держави, встановимо мир на нашій землі. Це священний обов’язок кожного перед жертвами Другої світової війни та героями, які полягли за волю і європейський вибір українського народу", - наголосив президент.

Президент П.Порошенко також поклав квіти до могили Невідомого солдата на площі Слави в Києві у зв'язку з Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

У церемонії також взяли участь прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України Андрій Парубій, інші українські чиновники, а також ветерани.

Після церемонії покладання квітів прозвучав Гімн України. Потім під акомпанемент військового оркестру урочистим маршем пройшли парадні розрахунки різних родів військ Збройних сил України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати