Володимир-Волинський відзначає 1031 рік свого народження

Одне з найдревніших міст України відзначає свій день народження - річницю першої писемної згадки у 988 році, водночас з відзначенням річниці хрещення Київської Русі. За кілька кілометрів від Володимира - село Зимне, де знаходилася зимова резиденція князя Володимира, який Русь хрестив. На берегах Луги понад тисячу років тому судилося постати одному з наймогутніших осередків української державності, тут був центр великої європейської держави — Галицько-Волинського князівства, а князь Данило Романович став першим в історії України королем Королівства Галичини і Володимирії. Уже в XII столітті у Володимирі діяло 12 церков. Нині у місті збереглося сім храмів XII — XX століть, які є окрасою історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир», привертає увагу туристів городище X століття, розташоване в центрі міста.
На фото: почесний громадянин Володимира-Волинського Анатолій Бойко.
Щороку свій день народження місто відзначає цікавою і багатогранною програмою з численними заходами. Це щоразу оригінально і з суто володимирською аурою. Першими цього року земляків привітали з передової неоголошеної російсько-української війни воїни 14-ої окремої механізованої бригади, котра і базується у Володимирі-Волинському, вмістивши своє відеозвернення на сторінці бригади у соцмережі. Свято розпочалося зі спортивних змагань, конкурсу «Місто-пазл» на швидкісне збирання пазлів та презентації унікальної мапи Володимира-Волинського, вшанування «золотих» пар, котрі прожили разом 50 і більше років. Неймовірно хвилюючим був «Пролог до свята», який на сцені біля ітсоричного музею представили актори народного аматорського театру-студії “Різнобарв’я”. Його керівник, Людмила Половньова, переселенка з Донецька, написала сценарій «Прологу», в якому міщан вітали матері з різних історичних епох: від княжої доби - до наших днів. У минулі роки на День міста актори «Різнобарв’я» організовували історичні промемади.
На свято у Володимир прибули представники міст-партнерів з Польщі, Німеччини, різних регіонів України. У вступному слові володимир-волинський міський голова Петро Саганюк сказав, що «День міста – свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав, щоб залишитися назавжди. Володимир-Волинський може пишатися тим, що в ньому народжуються і зростають покоління талановитих і працелюбних людей, які разом складають одну велику сім’ю». Він висловив подяку бійцям, які боронять територіальну цілісність держави. Представники влади та громади Володимира-Волинського й області, іноземних делегацій, гості міста віддали шану загиблим Героям, поклавши квіти до обеліска Слави та дошки Пам’яті загиблим воїнам АТО. Також Петро Саганюк нагородив місцевого майстра народної творчості Анатолія Бойка, якого називають «волинським Фаберже» і вручив йому посвідчення про присвоєння звання почесного громадянина Володимира-Волинського.
«Українська дискотека» у парку «Слов’янський», традиційний ярмарок «Володимирський узвіз», вернісаж картин міжнародного пленеру художників «Колорит», локація «Алея спогадів» у сквері біля історичного музею, змагання з гри Бочча для людей з обмеженими можливостями, концерти місцевих колективів, спортивні конкурси, численні конкурси для дітей - важко перерахувати усі заходи свята, яке у Володимирі-Волинському відзначають з розмахом і креативно.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк