Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вибори у чернігівському окрузі №205 можуть визнати недійсними, - юрист

06 серпня, 15:41

Пройшло вже майже два тижні з моменту проведення скандальних виборів на чернігівському мажоритарному окрузі №205. Днями ЦВК визнала переможцем кандидата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Березенка. Його ж основний конкурент, представник «дніпропетровської команди» із партії «УКРОП» Геннадій Корбан результатів народного волевиявлення не визнав, але оскаржувати не став.

Проте, схоже, на цьому історія боротьби адмінресурсу та підкупу із «гречкою» не закінчилася. 5 серпня на сайті «Української правди» вийшов репортаж «Як рейдер Корбан перетворювався на маршала Гречку і програв вибори» журналістки Світлани Крюкової. Вона, перебуваючи поряд з Корбаном під час ведення перегонів на мажоритарному окрузі, стала свідком масштабних порушень виборчого законодавства обома протиборчими сторонами.

В принципі, нічого нового – про всі ці факти громадськість, журналісти, експерти та самі кандидати і раніше повідомляли правоохоронним органам та ЗМІ. Але реакції з боку правоохоронців не було, а Президент назвав їх «ганьбою» лише наприкінці передвиборчих змагань, коли всі схеми із підкупу громадян спрацювали, а  результати виборів були прогнозовані.

Проте лише після репортажу зсередини «виборчої кухні» представники влади звернули увагу на проблему. На своїй сторінці у Facebook народний депутат Мустафа Найєм написав: «Завтра ж напишу запити та звернення до Генеральної прокуратури та ЦВК з вимогою провести розслідування. З автором вже говорив. Світлана готова стати свідком у справі. Якщо я правильно розумію, доказів про підкуп обома кандидатами повинно вистачити і на кримінальну справу, і на зняття з виборів». Та чи можливо тепер, після того, як результати виборів були визнані, примусити правоохоронні органи запрацювати? Коментує «Дню» голова Українського юридичного товариства Олег БЕРЕЗЮК:

- Ці вибори можна визнати недійсними так само, як в 2004-му році не був визнаний 2-й тур президентських виборів через відсутність можливості достовірно встановити їх результати. З юридичної точки зору тут немає проблеми. Якщо були задокументовані порушення законодавства, якщо звернутися до суду і в судовому порядку встановити факт того, що були масові порушення закону, через що неможливо встановити результати виборів, то це можна здійснити. Єдине питання – чи буде політична воля, щоб правоохоронні органи розслідували ці факти порушень, чи буде суд об’єктивно розглядати матеріали справи, якщо вони будуть подані?

Окрім цього, зараз намагаються дискредитувати  мажоритарну систему виборів, а вона тут ні до чого. В даному випадку мова йде про бездіяльність правоохоронних органів, про зловживання кандидатів, які фактично здійснювали підкуп виборців. В нормальній країні мали б бути порушені справи, а цих кандидатів слід було б зняти з передвиборчих перегонів, ще й притягнути до кримінальної відповідальності.

Я думаю, що кожний кандидат здійснював юридичний супровід і документував відповідні порушення з метою звернутися до суду. Згадана стаття має велике значення, адже вона впливає на формуванні і громадської думки, коли люди будуть знати, хто і як зловживав своїм становищем. І реакція в суспільстві буде відповідна. Ми ж живемо не при тотальній диктатурі, а тому громадська думка враховується.

Дмитро КРИВЦУН, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати