Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЮНІСЕФ закликає уряд України продовжити реформу деінституціалізації Національної стратегії

01 лютого, 14:56

ЮНІСЕФ закликає Кабінет Міністрів України продовжити реформу деінституціалізації Національній стратегії.

"ЮНІСЕФ глибоко стурбований запропонованими поправками до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України, в якому прописані зміни до Національної стратегії, становить загрозу для продовження реформи деінституціалізації та обмежує права десятків тисяч дітей в Україні", - йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

Зазначено, що Комітет ООН з прав дитини в останніх рекомендаціях для України вкотре наголосив на критичній важливості термінового впровадження комплексної реформи деінституціалізації.

"Велика кількість українських дітей виховується в інтернатах через бідність їхніх сімей, інвалідність, жорстоке поводження з ними або недогляд, а також унаслідок відсутності доступу до якісної спеціальної чи інклюзивної освіти або обмеженого доступу до медичних, соціальних та інших послуг у рамках підтримки сім'ї у їхніх громадах", - йдеться в повідомленні.

В організації наголошують, що запропоновані поправки до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей ставлять під загрозу впровадження найкращих інтересів дитини, оскільки призводять до: негативних наслідків інституціоналізації для подальшого зростання та розвитку дітей, особливо дітей молодшого віку; позбавлення багатьох дітей із вразливих сімей та дітей з інвалідністю шансу зростати в люблячій і турботливій родині або шансу на возз'єднання сім'ї; соціальної ізоляції і проблем із адаптацією дитини після завершення інтернату; продовження дискримінації та ізоляції дітей на підставі їхньої вразливості, інвалідності чи потреб у спеціальній освіті.

"ЮНІСЕФ закликає уряд України залишити без змін реформу деінституціалізації та продовжити її відповідно до Національної стратегії й затвердженого Плану дій за міжнародними стандартами, а також розвивати соціальні послуги у громадах, інклюзивну освіту, альтернативні сімейні форми виховання, щоб попередити попадання дітей в інтернати чи будинки дитини", - наголошується в заяві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати