США видiлили кошти на фiнансування iнiцiативи документування викрадення українських дітей

США надають короткострокове фінансування ініціативі з документування викрадених українських дітей. Про це повідомляє Reuters, передає УНН.
Деталі
Державний департамент США у четвер підтвердив виділення короткострокового фінансування на підтримку ініціативи, спрямованої на документування фактів викрадення українських дітей, після рішення адміністрації президента Дональда Трампа про призупинення програми 25 січня.
Проєкт, який здійснюється під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету за фінансування уряду США, дозволив відстежити тисячі українських дітей, незаконно вивезених до агресора. Програма була припинена після того, як Трамп ініціював широку перевірку державного фінансування з метою уникнення, за його словами, неефективного використання коштів американських платників податків на ініціативи, які не відповідають національним інтересам США.
За даними української влади, понад 19 500 дітей були примусово депортовані до рф або на окуповані території без згоди їх батьків чи опікунів. Україна називає ці дії військовим злочином, що відповідає визначенню геноциду за міжнародним правом. У відповідь рф заявляє, що діяла в інтересах дітей, евакуюючи їх із зони бойових дій.
Скасування програми викликало занепокоєння серед законодавців-демократів, які закликали адміністрацію Трампа відновити її дію. Втрата доступу до супутникових зображень та інших критично важливих даних, що стосуються близько 30 000 українських дітей, стала ключовим предметом обговорень у Конгресі.
Нагадаємо
Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні 2023 року видав ордери на арешт президента путіна та уповноваженої рф з прав дітей марії львової-бєлової у зв’язку з депортацією українських дітей. Країна-терорист засудила ці рішення, назвавши їх "неприйнятними".