Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вишнівецький палац на Тернопільщині повернули у власність держави

28 травня, 16:43
Фото wikipedia.org

На Тернопільщині суд постановив повернути Національному заповіднику "Замки Тернопілля" будівлю підприємства "Шкіргалантерея", що розташована на території Вишнівецького палацово-паркового комплексу. Про це пише УНН з посиланням на заяву Мінкульту.

Деталі 

У міністерстві пояснюють, що будівля шкіргалантерейної фабрики є частиною пам’ятки національного значення Вишнівецького палацово-паркового комплексу та повинна належати виключно державі й усім українцям. 

Наразі майно закріплене на правах оперативного управління за Національним заповідником "Замки Тернопілля", що належить до сфери управління МКІП.

Підприємство "Шкіргалантерея" свідомо використовувало документи, які втратили чинність. Воно протиправно зареєструвало за собою право власності на частину приміщень Вишнівецького палацо-паркового комплексу для подальшого їх відчуження, оскільки перебуває на стадії ліквідації

- пояснили у Мінкульті. 

Як розповіли у відомстві судова тяганина над цією справою тривала два роки. Проте представникам Національного заповідника та МКІП вдалося відновити порушене право держави та захистити українську спадщину.

Довідково

Вишнівецький палац — це архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодержавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області.

Замок був резиденцією князів Вишневецьких, а з 1744 року — роду Мнішеків. 1730 року архітектор Якуб Бланже на замовлення Міхала Сервація Вишневецького перебудував палац. Під інше у 1848-му Вишнівець відвідав Оноре де Бальзак та назвав парк з палацом "малим Версалем". 

Нагадаємо

Суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття, який розташований у Каневі Черкаської області. 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати