Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україна отримала лише 300 тисяч боєприпасів із запланованого мільйона від Євросоюзу, - Кулеба

29 листопада, 16:07

На сьогодні Європейський Союз передав Україні близько 300 тисяч артилерійських боєприпасів з обіцяного мільйона.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час виступу перед журналістами у кулуарах засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ, пише Reuters.

Під час промови очільник зовнішньополітичного відомства закликав союзників до більш тісної співпраці в оборонній галузі, адже це необхідно для перемоги над росією.

Окрім того, Кулеба наголосив, що 28 листопада провів продуктивну зустріч із головою МЗС Словаччини Юраєм Бланаром. Він запевнив, що словацький центр обслуговування і ремонтуукраїнської важкої техніки працюватиме й надалі.

Своєю чергою голова Європейської ради Шарль Мішель, виступаючи на телеканалі France Inter, розповів про те, що поставка мільйона боєприпасів для України забере більше часу, ніж очікувалося, але "обіцянка точно буде виконана".

"Ми виконаємо свою обіцянку поставити Києву мільйон боєприпасів, але це забере трохи більше часу, ніж хотілося б. Кілька додаткових місяців, безсумнівно, знадобляться. Треба зробити все, щоб досягти цієї мети у 2024 році", заявив очільник Євроради.

З його слів, європейські лідери дуже рішуче налаштовані підтримати Україну. Мішель зазначив, що на грудневому саміті глави держав і урядів "сконцентрують значні зусилля на ухваленні додаткових рішень щодо підтримки України, як у фінансовому, так і у військовому плані".

Мішель також підкреслив, що останнім часом українська армія перетнула  "надзвичайно важливий стратегічний елемент" Дніпро. До того ж "відновила контроль над своїми територіальними водами в Чорному морі".

"Ми бачимо, що без нашої підтримки ми не були б там, де ми є сьогодні, і питання не в тому, чи ми повинні зменшити цю підтримку, а в тому, як ми можемо прискорити і посилити її", — резюмував голова Євроради.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати