Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Треба ще більше працювати!

Уважає співачка Маша Собко й готується до всеукраїнського турне
16 серпня, 00:00
ФОТО З САЙТА М. СОБКО

Молода і красива киянка — «срібний голос» цьогорічного Міжнародного конкурсу молодих виконавців популярної музики «Нова хвиля» у Юрмалі (Латвія) — стала відкриттям для багатьох музикознавців і працівників ЗМІ різних країн. Дуже потужно виступала наша співачка (усього на один бал обійшов Марію Собко переможець — Джейден Фелдер із США, професіонал із великим концертним досвідом, бек-вокаліст легендарного Стіві Вандера. Він завоював 341 бал, і саме один бал різниці супроводжував конкурсантів усі три тури). У №134 «День» уже писав, що члени журі й музичні оглядачі, акредитовані на «Новій хвилі-2011» відмітили красу й силу голосу Собко з особливим оксамитовим тембром, який ні з ким не сплутаєш...

До речі, пісня «Я тебя люблю», яку Маша Собко сама написала й виконала третього дня змагань, нині б’є рекорди прослуховувань в Інтернеті, а кліп на цю композицію транслюють у хіт-парадах не лише України, а й Росії та Латвії. Нагадаємо, українцям Марія запам’яталася як фіналістка популярних телепроектів («Шанс» 2006 і 2008 років і «БУМ» 2010 р.) і національного добору «Євробачення-2010», коли розділила з Альошею перше місце. Здається, у Собко є все для перемоги, але якась «крихітка» чомусь заважає вийти їй у лідери. Утім, як зізналася «Дню» співачка, «цифра два — хороша цифра, і вона змушує мене ще більше працювати»...

— Маріє, після конкурсу в одному з інтерв’ю ви сказали, що на «Нову хвилю» до Юрмали їхали не по перемогу, а «щоб помітили». Задоволені результатом?

— Конкурс відкрив багатьох виконавців, тепер уже «зірок» естради. У них успішно склалася кар’єра, їх слухають, вони гастролюють, створюють нові хіти. Для мене важливо, як усе розвиватиметься далі, що і з яким настроєм нести людям. Близько 150 мільйонів людей — це велика глядацька телеаудиторія — стежили за перебігом конкурсних подій. Шоу мало високі рейтинги. Тож уважаю, що мене помітила публіка й оцінило журі. Цифра два — хороша цифра, і вона змушує мене ще більше працювати!

— Чи можна сказати, що «Нова хвиля» визначила вектори дальшої естрадної діяльності? Плануєте підкорювати музичний простір за кордоном?

— Зараз мене цікавить і європейський, і російський ринок. Але в закордонному музичному просторі важливу роль відіграють фінансові чинники. Наприклад, у Росії неможливо потрапити в ефір, не заплативши певну суму за ротацію на радіо й ТБ. В Україні я ніколи не платила за виступи в ефірі. Уважаю, що моя головна мета — думати про те, щоби творчістю зацікавити людей. Сьогодні всі можуть дізнатися про новини через Інтернет, завантажувати пісні, подивитися кліпи...

— У вас є «коник» — рідкісний тембр голосу й сильний вокал. Хто ваші педагоги?

— Професійним естрадним вокалом я займаюся лише рік. Беру уроки в Ірми Гвініашвілі — вокального педагога Київського інституту музики імені Глієра. Музичної освіти не маю! Хоча з дев’яти років співала у вокально-хоровій студії «Радість» дитячо-юнацького центру Дарницького району міста Києва. Була солісткою, ходила на індивідуальні заняття. Та це була інша техніка й манера співу, ніж зараз.

— У чому ви вбачаєте різницю між якісною популярною музикою й тим, що зневажливо називають «попсою»?

— По-перше, це відмінності у тексті — «недалекі» рими, а також банальна музика. Плюс аранжування. Оформлення пісні має звучати багато, з емоційним забарвленням. Що яскравіші ці фарби, то цікавіша пісня. На все потрібен час, професійні люди, яких знайти нелегко. Але хто шукає... Мені у цьому сенсі пощастило — я працюю з професіоналами.

— Ще на телепроектах «Шанс» 2008 і 2010 років глядачі запам’ятали вас як харизматичну виконавицю: у розмові з продюсером Наталею Могилевською ви цитували вислови Омара Хайяма. Зараз філософія допомагає працювати в шоу-бізнесі?

— Будь людиною — і до тебе будуть по-людськи ставитися. Це найкраща філософія не лише в шоу-бізнесі, а й загалом у житті. Панує думка, начебто в шоу-бізнесі всі — «акули», що у цьому середовищі перестаєш бути людиною. Є різні люди й різні артисти. Я вважаю, що енергетика, яку випромінюєш на сцені, твоє ставлення до людей і всі вчинки (за принципом бумеранга) повертаються до тебе.

— Нині серед українських музичних телешоу з’явився «Голос країни», що позиціонує себе проектом, для якого найбільше значення має вокал виконавця. Утім, після «сліпого добору» формат програми уподібнився до попередніх музичних шоу. Як оцінюєте декларовану незалежність суддів «Голосу країни»?

— Зважаючи на те, що музичний продюсер шоу — відомий композитор і продюсер Костянтин Меладзе, то «Голос країни» — високопрофесійний телепроект. Кожен глядач має свій смак і може голосувати за співака, голос якого йому сподобався. Добір музичного матеріалу, який виконують учасники шоу, здійснюється під керівництвом К. Меладзе, а тому це високий рівень...

— Проблема багатьох українських виконавців — брак належного репертуару. Як ви шукаєте авторів текстів і композиторів?

— Знайти свого автора дуже важко. Ця проблема переплітається з іншою: часто виконавцям складно визначитися зі своїм сценічним образом, із піснями. Тому головне — зрозуміти, що ти хочеш виконувати і, зважаючи на власні пріоритети, підбирати репертуар. Процес пошуку авторів, які тобі імпонують, потребує багато часу. Спочатку я співпрацювала із композитором Русланом Квінтою й поетом Віталієм Куровським. Потім познайомилася з Діаною Гольде, вона написала для мене три пісні. Цей автор мене особливо цікавив тим, що в неї був творчий тандем із Костянтином Меладзе. Одну пісню мій продюсер (Ольга Ревук) купила у Брендона Стоуна — композитора, чиї пісні стають хітами (він уже кілька років є музичним со-продюсером «Нової хвилі», був продюсером Джейдена Фелдера, який переміг цьогоріч на конкурсі, а також індонезійця Санді Сондоро, що розділив перше місце 2009 року разом із нашою Джамалою. — Я.Т.). Я також працюю з молодими авторами-початківцями, бо це свіжа кров і нове бачення. Для мене непринципова знаменитість автора. Є багато талановитих композиторів й авторів, просто треба вміти підібрати пісні, які ти відчуваєш душею, серцем. Це передумова хітової композиції. Наразі ми знайшли своїх авторів, утім, творчий пошук — безперервний процес... Восени хочу провести гастрольне турне по Україні, під час якого презентуватиму нові пісні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати