Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

06 липня, 00:00

П’ять тисяч черкащан змінили професію на більш потрібну

За направленням служби зайнятості педагоги йдуть перенавчатись на манікюрниць, а держслужбовці стають перукарками. За словами заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Миколи Ткаченка, сьогодні в області перенавчають за 55 професіями у 750 профільних організаціях та навчальних закладах, з якими державна служба зайнятості уклала угоди про підготовку безробітних. «Переважно йдеться про робітничі професії. Для осіб із вищою освітою пропонуються курси підвищення кваліфікації (менеджер малого бізнесу, маркетинг, організація бізнесу, управління фінансами, менеджер страхової справи). Цього року кількість безробітних, що перенавчаються і підвищують кваліфікацію чи отримують інші спеціальності, щоб отримати роботу, зросло на 21,6%. Якщо за п’ять місяців минулого року перенавчання пройшло 3 995 безробітних, то за п’ять місяців цього року — вже 4 856 осіб. Отримати роботу вдається 90% тих, хто пройшов перенавчання», — наголосив М. Ткаченко. Він також розповів, що кількість безробітних, зареєстрованих центрами зайнятості на початку року (25,8 тис. осіб), на початку червня зменшилась до 23,9 тис. Лише 288 працівників були потрібні роботодавцям на початку року, тоді як у червні вже було 917 вакансій. Зважаючи на кількість безробітних, це по 26 осіб на одну вакансію. І це — лише середнє число по області, бо у Золотоноші на одну вакансію взагалі претендує 423 особи, у Ватутіному — 200, у Христинівському районі — 178, у Драбівському — 102. Наприклад, по Україні на одну вакансію претендують у середньому п’ять осіб, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Новорічні ялинки для Ватикану готують улітку

Щоб обговорити святкування українського Різдва у Ватикані, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида цими днями зустрівся з єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії владикою Міланом Шашіком. Найперше йшлося про транспортування із Закарпаття у Ватикан тієї ялинки, що буде встановлена на площі святого Петра. Вимоги до зеленої красуні — не менш як тридцять метрів заввишки з прикрасами в українському колориті. Окрім цієї головної національної ялинки, із області до Ватикану помандрують іще кілька десятків пухнастих красунь, які прикрасять апартаменти Папи Римського, костели та собори країни. У грудні урочисте відкриття української ялинки на площі святого Петра буде супроводжуватися нашими колядками та вертепом — театральним дійством, що збереглося в Закарпатті, повідомив Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

«Купальська феєрія» відбудеться у сільському Діснейленді, що на Тернопільщині

Усеукраїнський фестиваль сільської молоді «Купальська феєрія» вже втретє відбудеться в ніч із шостого на сьоме липня у селі Чагарі, що в Гусятинському районі Тернопільської області. Торік туди прибули з різних регіонів України майже десять тисяч охочих подивитися на дійство з язичницьким корінням, яке цікаве для більшості наших сучасників виключно красою давніх народних обрядів. Цього разу організатори очікують не меншої кількості людей. Можливо, це було б традиційне для України проведення купальського свята з пошуками міфічної квітки папороті, пусканням вінків на воду, перестрибуванням через вогнище і хороводами, якби не сам населений пункт, де відбуватиметься фестиваль. Ще недавно Чагарі, в якому три вулиці і вісімдесят дворів, очікувала сумна доля багатьох сіл нашої країни — поступове зникнення. Але декілька років тому, завдяки уродженцю Чагарів, а нині киянину, митцю і меценатові Михайлові Мацієвському, вони перетворилися на Діснейленд. Навіть подорожніх не залишають байдужими цікаві скульптурні композиції обабіч дороги — витвори рук скульптора Олексія Степанова, який, до речі, займався оформленням парку Астерікса і Діснейленду в Парижі, а також — скульптури на сільських подвір’ях, що встановлюють біля своїх осель, наслідуючи майстра, чагарівчани. У найближчих планах Михайла Мацієвського і його односельців — створення культурно-просвітницького центру, дендропарку, співочого поля і першої в Україні сільської філармонії, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Львів — місто читання

Упродовж трьох канікулярних місяців у місті Лева триватиме конкурс «Улітку я читаю», котрий для школярів віком від восьми до чотирнадцяти років організовували «Видавництво «Старого Лева» та міська рада. Ініціатори заходу заохочують дітей не тільки якомога більше читати, а й повідомляти про це. «Нашою акцією ми хочемо довести маленьким львів’янам, що читати — не тільки корисно, а й модно», — розповіла «Дню» заступник начальника відділу промоції Марта Іванишин. Отож до 20 серпня школярі матимуть можливість надсилати анотації про прочитані книжки на електронні скриньки lev@starlev.com.ua та promo@city-adm.lviv.ua або приносити у відділ промоції ЛМР. «У нашому проекті — жодних обмежень. Чим більше дітей з різних куточків України долучиться до акції, тим краще! Для нас головне — емоції, які дитина викладе в своєму листі», — зазначає головний редактор «Старого Лева» Мар’яна Савка. На переможців чекатиме «Один день із старим Левом», що відбудеться останнього дня літа — 31 серпня. У програмі — екскурсія містом на чудо-поїзді, підйом на вежу Ратуші, а також зустріч з авторами дитячих книжок. Організатори акції сподіваються на велике число зацікавлених у читанні дітей, відтак повідомляють, що збільшили потенційну кількість переможців — з одного до п’яти, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати