Коротко / КУЛЬТУРА
Перемогла... «Байдужість»
У Сочі (Росія) завершився кінофестиваль. Кращим фільмом «Кінотавра-2011» стала картина «Байдужість» Олега Флянгольца,— повідомляє lenta.ru. Також нагороду за режисуру отримав Бакур Бакурадзе за картину «Мисливець», а кращим дебютом став фільм «Бабло» Костянтина Буслова. Приз за кращу чоловічу роль отримав Костянтин Юшкевич («Вправляння в прекрасному» Віктора Шамірова), а кращою актрисою було визнано Тетяну Шаповалову («Мисливець» Бакура Бакурадзе). Нагороди імені Григорія Горіна за кращий сценарій удостоїлися Віктор Шаміров, Гоша Куценко і Костянтин Юшкевич (фільм «Вправляння в прекрасному»). Призом за кращу операторську роботу було відзначено стрічку «Портрет у сутінках» Ангеліни Никонової. Приз імені Мікаела Тарівердієва за кращу музику дістався Олександру Маноцкову («Мій Тато — Баришніков»). Спецдиплом журі отримала актриса Оксана Фандера за роль у фільмі Олександра Гордона «Вогні кубла» з формулюванням «За неповторне поєднання краси і таланту». Церемонія завершилася показом фільму «Олена» Андрія Звягінцева, який також був показаний у рамках програми «Особливий погляд» Канського фестивалю.
Саксофон об’єднав 940 музикантів
В Австралії встановлено новий світовий рекорд із одночасної гри на саксофоні. Як повідомляє Associated Press, у Сіднеї на причалі затоки Кокл у гавані Дарлінг зібралося 940 саксофоністів різного віку та ступеню професіоналізму. Усі разом вони виконали композиції «Waltzing Matilda» і «Happy Birthday». Акція була проведена на честь відкриття місцевого фестивалю джазу та блюзу. Lenta.ru нагадує, що попередній світовий рекорд було встановлено на джазовому фестивалі 2008 року на Тайвані. Тоді для спільної гри на саксофоні зібралося 918 музикантів.
Пушкін — погляд Безрукова
27 червня в МКЦМ (колишній Жовтневий палац) Театр Сергія Безрукова презентує романтичну мелодраму про долю російського класика Олександра Сергійовича Пушкіна. П’єса Віталія Безрукова, яка лягла в основу вистави, охоплює великий період життя поета: від заслання до Михайлівського та приїзду туди Пущина 1825 року до трагічної дуелі. Як розповіли «Дню» організатори гастролей, «Пушкіна» поставлено в жанрі кіновистави: у сценічну оповідь вплетені сцени, зняті за всіма законами кінематографу і спроектовані на екран. Це дає можливість зробити оповідь більш об’ємною... Для актора — Безрукова важливо показати живу людину зі своїми пристрастями. Пушкін у виставі — пустотливий, уразливий, пристрасно люблячий друзів і такий, що ненавидить ворогів, гострий на язик і швидкий на зухвалий вчинок, оточений шпигунами третього відділення, «невиїзний». Неохочий зносити приниження і готовий битися на смерть, щоб відстояти свою честь. У виставі зайняті актори: Віктор Вержбицький, Віталій Безруков, Сергій Покровський, Олена Силіна, Валерія Мініна, Дмитро Щербина, Сергій Петров, Артем Барсуков, Марина Жукова, Родіон Толоконніков, Лілія Хасанова, Євгенія Нохріна, Катерина Виноградова, Олександра Кімаєва, Антон Соколов, Олег Мошкаркін і Олексій Новіков. «Хочеться, щоб глядач на нашій виставі ще раз пережив смерть Пушкіна, відчув утрату, — підкреслив Сергій Безруков. — Коли переживаєш втрату людини, зі сльозами на очах, — наближаєш її до себе. І наш Пушкін стає не томом віршів, що припав порохом, не «двійкою» за шкільний твір, не пам’ятником, а живою і близькою людиною, за яку переживаєш»,— повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Уперше в Рівному з’явилася єврогалерея
Досі Рівне було єдиним обласним центром України, у якому не було картинної галереї. І от гарна новина: днями, на проспекті Миру, 4 відкрили першу галерею європейського живопису «Євро-арт». Експозиція галереї сформована із робіт приватних колекцій. Нині в чотирьох залах представлено близько півтори сотні картин. Вперше у Рівному експонуються роботи відомих живописців ХІХ—ХХ століть: Ж. Коро, Т. Руссо, Т. Дезире, Я. Вєшина, Г. Пауелса, Я. Саймонса, К. Вєщилова, Є. Камзолкіна, С. Шишка, К. Трохименка, В. Орловського та ін., інформує zaxid.net. Створення галереї європейського живопису «Євро-арт» спрямоване не лише на розвиток культурно-художнього сектору обласного центру, а й на створення творчої платформи для мистецької спільноти міста.
На Прикарпатті зібралися лемки з усього світу
Понад п’ять тисяч лемків зі всього світу — зібралися на Івано-Франківщині, тут уже вп’яте відбувається етнографічний фестиваль цієї народності. Лемки споконвіку селилися по обидва боки Карпатських гір, допоки у 1944—1946 роках за рішенням урядів Радянської України та Польщі не були депортовані з насиджених земель. Лише на Прикарпаття з Польщі примусово переселили близько 35 тисяч лемків, загалом же по Україні — їх розкидано майже півмільйона, повідомляє «5 канал». Уперше фестиваль провели на 60-ті роковини переселення, у 2006-му. Відтоді щороку його відвідують делегації з Польщі, Канади, Словаччини та Італії — адже лемки розселилися по цілому світу.
Випуск газети №:
№102, (2011)Рубрика
Культура