Перейти до основного вмісту

День народження Київ зустрів у пошуках власного «Я»

Сьогодні представлятиметься проект Стратегії розвитку столиці до 2025 року. Розробники хочуть публічних дискусій
31 травня, 00:00

Сьогодні в Київській міській державній адміністрації пройде презентація проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Умовно — це початок другого великого етапу роботи над образом майбутнього Києва — після цієї презентації розпочнеться «всенародне обговорення проекту».

Від самого початку розробники запланували, що Стратегія пройде кілька «фільтрів» суспільного оцінки. З цією метою було створено Громадську раду — своєрідне експертне середовище зі спеціалістів різних профілів, які своїми рекомендаціями допомагали писати Стратегію.

«Зрозуміло, що готової стратегії ми не мали, — говорить Сергій Перапечка, керівник проектів міжнародної компанії BCG, якій Київська міська державна адміністрація довірила розробку Стратегії розвитку Києва до 2025 року. — На початок березня ми закінчили опитування громадської думки, до кінця березня ми проводили аналіз отриманих даних, потім ми провели дві Громадські ради — вже було вироблено загальну логіку і пріоритети Стратегії.

Чимало моментів було привнесено в проект суспільною думкою. Наприклад, на першій Громадській раді всі її члени одностайно говорили про те, що Київ — це культурна столиця. Тепер в проект Стратегії закладено велику ініціативу, яка в тому числі повинна сприяти розвитку туризму, — це розвиток культури. Крім того, всі одностайні в тому, що Дніпро — це гордість, яку треба охороняти і зберігати. Тому те, що ми включили до проекту і що, на мою думку, має велике значення, — це збереження берегів Дніпра».

Загалом, за підрахунками Сергія Перапечки, 90% рекомендацій Громадської ради (які протоколювалися в обов’язковому порядку) було враховано при написанні розробки Стратегії. Після презентації Стратегії в КМДА Фонд «Ефективне управління» проведе публічні дебати «Столиця — пріоритетний центр економічного розвитку країни». Головне питання: чи варто при розподілі ресурсів пріоритетну роль надавати столиці?

Паралельно із засіданнями Громадської ради проходили презентації нових напрацювань в проекті Стратегії для преси. Великою мірою журналісти разом із розробниками брали участь в активному пошуку образу Києва.

За спостереженням «Дня», представники BCG уважно дослухались до кожної думки. Так, наприклад, на початку з більшості параметрів Київ орієнтували на Москву і Санкт-Петербург, на що журналісти звернули увагу: мовляв, не найкраще порівняння. До наступних засідань розробники вивчили досвід розвитку теж постсоціалістичних, але відносно успішних зараз Будапешту, Праги, Риги, Вільнюса, Любляни...

Як видається, європейська столиця з тисячолітньою історією навряд чи потребує формування нового обличчя. Дух Києва незмінний для тих, хто його відчуває. Швидше, переформатування мислення сьогодні потребують кияни — незалежно від того, на яких соціальних щаблях вони знаходяться. Показовим у цьому сенсі стало дещо хаотичне святкування Дня Києва. Безліч подій, не об’єднаних однією ідеєю. Відродження концерту «На Україну повернусь», який зібрав на сцені Національних опери світових зірок опери, балету, знаних у Європі скрипаля та піаністку. Й увіковічення на алеї зірок імен Таїсії Повалій та Ігоря Крутого...

Хочеться вірити, що за допомогою всенародного обговорення кияни розставлять для себе пріоритети. Головне, що розмову розпочато.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати