Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

25 травня, 00:00

У Грузії скасовано «акцію гніву»

За заявою лідерів «Грузинської партії» Созара Субарі та Еросі Кіцмарішвілі, скасовано акцію, заплановану на 25 травня о 12.00 в Авлабарі. Не приїде до Грузії й Іраклій Окруашвілі. Про це вони заявили вчора на спеціально проведеному брифінгу. «Впродовж двох днів було чимало спроб погодити позиції з Ніно Бурджанадзе, але завершилися вони безрезультатно. 23 травня Бурджанадзе заявила, що 25 травня «Народне зібрання» проведе акцію в іншому місці — на площі Свободи. Водночас Бурджанадзе чітко заявила, що має певні сумніви щодо Іраклія Окруашвілі. Вважаємо, що проведення паралельно двох акцій призведе до розгубленості в суспільстві, тому вчора ми прийняли дуже складне рішення. Ми відміняємо заплановану на площі Авлабарі акцію, аби не перешкоджати «Народному зібранню» в здійсненні їхніх планів», — заявив Субарі. Що ж до Іраклія Окруашвілі, то, за словами Субарі, «переконати його відмовитися від приїзду на батьківщину було дуже складно, але це було категоричною вимогою членів партії, і він вимушений був підкоритися нашій позиції». Як відзначають лідери «Грузинської партії», будь-який член партії має повну свободу на власний розсуд прийняти рішення про участь або неучасть в акціях «Народного зібрання».

Iспанська молодь вимагає змін

В Іспанії на головній площі країни Пуерта Дель Соль та в інших містах не припиняються демонстрації молоді проти економічної кризи й безробіття. Демонстранти розгорнули наметове містечко, в якому живуть. Удень вони ходять на навчання, а увечері повертаються страйкувати, вимагаючи покращення умов роботи для молоді. Так, зокрема, відомо, що серед молоді віком від 16 до 24 років 43% не мають роботи. І тому їх об’єднує прагнення змін і відчуття, що «істеблішмент зрадив ціле покоління». Вони вже вийшли на вулиці й навряд чи погодяться на подальші заходи економії. Тому слабкий іспанський уряд нині опинився у складному становищі. З одного боку, йому треба йти на скорочення бюджету, соціальних програм, а з іншого — задовольняти протестувальників, які вимагають роботи. Протестуючи, молодь висуває три основні вимоги: робочі місця, вирішення житлової проблеми і реформа виборчого законодавства. Заклики до виходу на демонстрацію поширюються в інтернеті через соціальні мережі. Організаторами протестів є соціальні рухи «Справжня демократія ЗАРАЗ!» і «Рух 15 травня», який утворився 15 травня поточного року. Саме того дня розпочалися масові демонстрації, в яких бере участь переважно молодь. Організатори протестів на площі Пуерта Дель Соль наголошують на мирному характері демонстрацій, влаштованих ними. За повідомленнями ЗМІ, демонстрації проходять спокійно. Зіткнень між учасниками акцій та поліцією не відбувається.

В Iрані під час візиту Ахмадінежада вибухнув завод

За неофіційними даними, причиною інциденту виявився витік газу. Вибух стався під час церемонії відкриття однієї з ліній виробництва бензину. На підприємстві почалася пожежа. Як наслідок, постраждали, щонайменше, 22 людини, одна особа загинула, повідомляє Рейтер з посиланням на іранські ЗМІ. Махмуд Ахмадінежад не постраждав, після випадку він виступив у прямому ефірі державного телебачення. До цього моменту пожежу вдалося загасити, проте, як повідомляє ІТАР-ТАСС, їдкий дим оповив значну частину довколишнього міста Абадан. Візит президента було приурочено до завершення першого етапу реконструкції нафтопереробного заводу. Підприємство міститься біля берегів Перської затоки в районі великого родовища, і влада надає йому особливого значення. Реконструкція заводу в Абадані стала частиною великої програми зі зниження залежності Ірану від імпорту нафтопродуктів. Нові виробничі лінії мали б видавати пальне, не гірше від бензину марки А-92. Наскільки серйозно пожежа порушила ці плани, поки не повідомляється. За даними іранських ЗМІ, аварія на нафтопереробному заводі ніяк не вплинула на програму робочої поїздки Ахмадінежада південно-західною провінцією Хузістан. Як повідомлялося, раніше Ахмадінежад під час відкриття греблі оприлюднив інформацію, що країни Заходу володіють технологіями, які дають змогу спричинити штучну засуху, — при цьому він посилався на «достовірні кліматичні відомості».

Раду директорів «Газпрому» можуть поповнити Шредер і зять Назарбаєва

До ради директорів «Газпрому» можуть увійти колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер і зять президента Казахстану — Нурсултана Назарбаєва —Тімур Кулібаєв, повідомляють російські «Ведомости». Інформацію про Шредера виданню підтвердив чиновник Білого дому, але остаточного рішення щодо кандидатури екс-канцлера немає, повідомило виданню інше джерело. Немає поки що й узгоджень із Кремлем, уточнював минулого тижня співробітник уряду. Джерело, близьке до «Газпрому», стверджує, що до складу ради директорів компанії може увійти також голова правління казахстанського суверенного Фонду «Самрук-Казина», зять президента Назарбаєва, 44-річний Тімур Кулібаєв — один із найбагатших бізнесменів Казахстану (Forbes оцінив його статки в 1,3 млрд.дол.), який обіймав керівні посади в нафтогазових компаніях «Казахойл», «Казтрансойл» і «Казмунайгаз». Ще в березні президент Дмитро Медведєв вимагав виключити чиновників із рад директорів компаній. Відповідно до доручення президента, раду директорів «Газпрому» до 1 липня повинні залишити міністри Сергій Шматко й Ельвіра Набіулліна, а до 1 жовтня — голова ради, віце-прем’єр Віктор Зубков.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати