Показати себе
Про те, що хорошого і що поганого відбулося останнім часом у житті країни, міста, читачам «Дня» розповідають експерти з Рівного.
Тарас ЖОВТЕНКО, кандидат політичних наук, Рівне:
— Розпочинає роботу Міжнародна асамблея східного партнерства «Євронест», куди входить і Україна. Це, безумовно, позитив для держави. Більше того, в установчих документах асамблеї прописана можливість членства цих країн у Євросоюзі. Тобто для України це документальне підтвердження того, що в подальшому її бачать у Євросоюзі. Наразі ж вона залишається в полі зору європейської спільноти, триває співпраця. До того, ж Україна очолила комітет міністрів Ради Європи. Таке трапляється раз у 23 роки, адже кожна із країн-членів, а їх налічується 47, головує впродовж півроку. Тож наша держава отримала чудовий шанс проявити себе в європейському політикумі. До хороших подій також відношу набуття чинності Закону «Про публічну інформацію». Саме завдяки доступу суспільства до важливої інформації формується точка зору щодо влади. Однак на сьогодні не напрацьовано механізмів його практичної реалізації. До того ж українське суспільство не готове мати такий інструмент. Це, звісно, мінус. До негативних явищ також відношу спекуляцію різних політичних сил на історичних подіях (маю на увазі 9 травня, День гніву). Така ситуація недопустима у європейських державах. Скажімо, під час передвиборчих кампаній в Іспанії не використовують особу Франко.
Микола ГЛОТОВ, адвокат, керівник центру права РОГО «Комітет виборців України»:
— Позитивом вважаю те, що нещодавно набув чинності Закон України «Про волонтерство». Це розширює можливості громадських організацій. Адже, скажімо, відповідно до цього закону, студентам, яких залучають до волонтерства, це може зараховуватися до часу навчально-виробничої практики. Щоправда, за умови, якщо робота, яку вони виконують, відповідає спеціальності. По суті, це пов’язано з підготовкою до Євро-2012. Такий закон сприятиме залученню до цього процесу волонтерів. Також до хорошого відношу набуття чинності Закону «Про доступ до публічної інформації». І якщо раніше питання щодо оприлюднення органами влади проектів рішень чи нормативних актів не було врегульоване, то нині відносно цього сформульовані чіткі вимоги. Та у цієї ситуації є й негатив. Так, деякі органи місцевого самоврядування, які раніше у внутрішніх статутах визначали, коли має бути оприлюднена та чи інша інформація, не привели ці терміни у відповідність до закону.
Олександр МАЙСТРУК, фотохудожник:
— Дедалі складнішою для мене стає участь у міжнародних фотоконкурсах та виставках через фінансову складову. Винятком є хіба що персональна виставка у Вашингтоні. Так сталося, що посол України у Сполучених Штатах Америки побачив сюжет про людей, які, попри життєві труднощі, досягли успіху. Там була і моя історія. Тож він посприяв тому, щоб виставка моїх світлин відбулася в посольстві України США. За підтримки міської влади було видано альбом робіт.
Та, на жаль, участь у такого рівня виставках дедалі більш затратна. Це стає на перепоні творчості. Звичайно, є цікаві інтернет-конкурси, однак вони відрізняються від фотовиставок, які, по суті, є класикою. Тим часом у нас багато талановитих авторів, які представляють Рівненщину, та й Україну, на міжнародному рівні, беруть призові місця. Було б чудово, якби існували гранти на підтримку фотографів.
Тим часом, минає десять років, як відбулася моя перша виставка. Це було в обласній бібліотеці для юнацтва. Нещодавно навідався туди. Зустрічали тепло. Це дуже приємно. До хорошого віднесу те, що в місті проводяться виставки творчих робіт дітей з обмеженими можливостями, дітей-сиріт. Я буду в журі такої виставки-конкурсу. Нещодавно також у ролі журі оцінював світлини студентів. Загалом рівень робіт зростає. Хотілося б лишень, щоб цей потенціал мав підтримку й розвивався.
Юлія ГУМЕНЮК, прес-секретар голови Рівненської облдержадміністрації:
— Для мене позитивом на сьогодні є підготовка до експериментального проекту «Журналісти змінюють професію», який матиме і благодійну складову. Його ініціатором стала обласна влада. Для місцевих медійників до професійного свята запропонували спробувати себе в ролі акторів. Тож 6 червня вони вийдуть на сцену драматичного театру і зіграють у виставі за п’єсою Марка Кропивницького. Наразі репетиції в розпалі. Із журналістами, які наважилися на таке перевтілення, працюють професійні актори та режисери. Тим часом, готуючи прем’єру, медійники долучаються до доброчинної акції, яку започаткував голова облдержадміністрації Василь Берташ. У її рамках збирають кошти на лікування дітей, хворих на рак. Річ у тім, що єдиним порятунком для них залишається дороге лікування. Тож під час прем’єри збиратимуть гроші для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні.
Безстрокова доброчинна акція зі збору коштів на лікування дітей, хворих на рак, розпочалася в липні торік. Тоді голова облдержадміністрації Василь Берташ та його заступники першими перерахували половину місячної заробітної плати на благодійний рахунок. Долучилися до доброї справи й керівники деяких відділів та управлінь облдержадміністрації. До акції приєдналися всі райони краю. Грошима ділилися освітяни, медики, посадовці, школярі. На лікування онкохворих дітей перераховано вже майже 270 тисяч гривень. Однак кошти постійно використовуються на придбання медикаментів. Тож у таких акціях постійно є потреба. Нині ж до доброї справи долучаються журналісти. Утілюючи такий проект, про негатив думати не хочеться.