Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

17 березня, 00:00

Бахрейн: поліція прогнала протестуючих із Перлинової площі

Поліція Бахрейну застосувала гранати зі сльозоточивим газом для розгону учасників акції протесту, які розвернули намети на площі в столиці країни Манамі. Більшість протестуючих — шиїти, що закликають до політичних реформ у Бахрейні, де при владі перебувають переважно суніти. Вони вимагають переглянути економічну політику влади, надати населенню більше політичних свобод, а також покласти край дискримінації шиїтів, яка набуває особливого прояву при влаштуванні на роботу. Повідомляється, що напередодні, у вівторок, щонайменше, дві люди загинули в зіткненнях із поліцією та понад 200 було поранено. Днем раніше король Бахрейну Хамад бін Іса Аль-Халіфа запровадив у країні надзвичайний стан. Влада закликала армійські підрозділи, що складаються переважно з сунітів, підтримувати порядок на вулицях. Поки що неясно, чи брали участь у діях проти демонстрантів військові з інших країн регіону Перської затоки. Перлинова площа оповита димом, у повітрі над нею кружляють військові вертольоти. На дорогах, що ведуть до центральної площі, розміщено пости спецназівців. Удосвіта до площі підтягнули бронетехніку, і тепер сили безпеки, судячи з усього, повністю контролюють ситуацію на площі.

Каддафі погрожує Європі нафтовим голодом

Лівійський лідер Муамар Каддафі заявив в інтерв’ю німецьким ЗМІ, що втратив довіру до всіх європейських країн, окрім Німеччини. А тому він розпорядиться направити лівійські інвестиції тільки в Росію, Індію та Китай. «Ми не віримо їхнім (Євросоюзу) апостолам, вони влаштовували змови проти нас. Ми не віримо їхнім фірмам. Ми будемо тепер інвестувати в Росію, Індію та Китай. Наші гроші будуть вкладені туди. Наші нафтові замовлення будуть передані російським, китайським та індійським фірмам. Захід про них може забути», — заявив Каддафі. Разом із тим він похвалив Німеччину за її позицію щодо подій у Лівії й не виключив, що німці й надалі будуть отримувати замовлення. «Німці взяли відповідальну позицію, й постійне місце в Раді Безпеки ООН має бути в нас, а не у Франції», — додав він. Як відомо, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила після екстреного саміту ЄС щодо ситуації в Лівії, що «не бачить необхідності у військовому втручанні».

«Аль-Каїда» випустила журнал для жінок-терористок

Медіа-підрозділ «Аль-Каїди» випустив глянцевий журнал під назвою «Аль-Шаміха», що у вільному перекладі означає «Велична жінка». На його обкладинці фотографія жінки в нікабі з автоматом у руках. Журнал рекомендує постійно носити нікаб для захисту від сонця. У передмові редакції до першого номера йдеться: «Вороги ісламу прагнуть не допустити, аби мусульманська жінка знала правду про свою релігію і свою роль, оскільки відмінно знають, що станеться, якщо жінки вийдуть на поле джихаду». На думку аналітиків, ідея полягає в тому, аби рекламувати глобальний джихад з тим же шиком, з яким Cosmopolitan і Marie Claire поширюють західну культуру. Дев’ятьма місяцями раніше «Аль-Каїда» почала видавати англомовний глянцевий журнал Inspire для молодих мусульман, що проживають на Заході.

Клінтон побажала Єгипту розвинути успіх революції

Держсекретар США Гілларі Клінтон відвідала вчора площу Тахрір в центрі Каїра, яка була центром протесту проти режиму колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака. Під час відвідин площі Гілларі Клінтон відзначила, що це місце — «велике нагадування про силу людського духу і бажання свободи, людських прав і демократії». Вона також висловила надію, що Єгипет зможе здійснити реформи і «розвинути успіх революції», й підтримала проведення парламентських і президентських виборів найближчим часом. Держсекретар США також відзначила, що Америка готова надати підтримку єгиптянам, які здолали перешкоди «в гонитві за мрією про демократію». У свою чергу міністр закордонних справ Єгипту Набіль аль-Арабі заявив, що Каїр сподівається зберегти тісні відносини з Вашингтоном і розраховує на його підтримку. В рамках своєї поїздки в регіон Клінтон також відвідає Туніс, аби підтримати керівництво цієї країни.

Швейцарське «ні» атомній енергетиці

Жінки розставляють свічки на прапорі руху проти використання атомної енергетики в Цюриху під час вшанування жертв землетрусу й цунамі в Японії. Надпис на прапорі: «Атомна енергетика — не треба, дякуємо».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати