Перейти до основного вмісту

На Волині розпочалися ювілейні заходи

24 лютого, 00:00
ПАМ’ЯТНИК ЛЕСІ УКРАЇНЦІ НА ЦЕНТРАЛЬНІЙ ПЛОЩІ ЛУЦЬКА / ФОТО З САЙТА FOTOUKRAINE.COM

У старій частині Луцька, поблизу середньовічного замку, ще й досі росте древній явір, сидячи біля котрого, як стверджують перекази, маленька Леся Косач (майбутня Леся Українка) написала свій перший вірш. Тут, у старій частині древнього Лучеська і мешкала родина Косачів, зберігся їхній будинок, а неподалік протікає річка Стир, яка відіграла драматичну роль у долі Лесі: у люті морози на Водохреща вона дуже промерзла і недуга запустила механізм хвороби, від якої вона вже не зцілилася.

Тісне поєднання доль краю і поетеси стало лейтмотивом і ювілейних заходів з нагоди 140-річчя з дня народження Лесі Українки та 100-річчя з часу написання драми-феєрії «Лісова пісня». Волинський обласний музично-драматичний театр напередодні цієї дати представив на суд глядачів нову версію знаменитого твору. Але основні ювілейні урочистості відбуваються у Волинському національному університеті, який і носить ім’я славної землячки. З нагоди дня народження патронеси головного (як його називають) навчального закладу Волині в університеті відкрито ювілейну експозицію «У піснях наших завжди сіятимуть зорі». Експонуються особисті та меморіальні речі Лесі Українки, родини Драгоманових-Косачів, які відтворюють колорит тогочасної доби. Відбулася презентація найновіших наукових і художніх видань, присвячених життєвому і творчому шляху Лесі Українки, яку створили працівники музею Лесі Українки і викладачі Інституту філології та журналістики ВНУ. У програмі ювілейних заходів — презентація бібліографічного показника «Леся Українка на сторінках журналу «Слово і час», сцени з вистави за драмою «Бояриня» у виконання театру-студії «Синій птах», конкурс студентських стіннівок, конкурси читців Лесиної поезії, інтернет-вікторина і конкурс на краще знання життя та творчості Лесі Українки.

Але основні святкові заходи відбудуться у день народження славної землячки волинян, 25 лютого. У ВНУ відбудеться урочиста академія і творча зустріч з Оксаною Забужко, директор Інституту філософії ім. Г. Сковороди Мирослав Попович прочитає публічну лекцію. Відбудеться і презентація книги «Апологія модернізму: обрис XX століття» професора Києво-Могилянської академії Віри Агеєвої. Волиняни чекають і на балет «Лісова пісня», з яким у Луцьку цього дня мають виступити актори Донецького національного академічного театру опери і балету ім. Солов’яненка, та на виставу національного академічного драматичного театру імені Івана Франка «Голгофа» за драмами Лесі Українки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати