Iз 2011 року в вишах викладатимуть альтернативу ЖЕКам
А в Рівному вже сьогодні вчать правильній організації роботи кондомініумуЗа ініціативи управління житлово-комунального господарства міста в Рівному розпочалося навчання голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та управителів будинків. Як показує практика, на новообраних керівників ОСББ звалюється чимало нових обов’язків та завдань, які вони повинні справно виконувати, тому державною політикою передбачена спеціальна програма підтримки, що здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Зокрема, цього року у Рівному на тренінг записалось близько ста чоловік, які хочуть отримати кваліфіковану підготовку за допомогою фахівців.
Олена Базуріна, начальник відділу реформування та тарифної політики житлово-комунального комплексу: «На посади керівників ОСББ прийшли люди різної кваліфікації та спеціалізації, яким довірили нагляд за будинками. Наші тренінги мають на меті довести до відома, навчити, розказати про законодавчу та нормативну базу, розвинути налагодження стосунків із комунальними об’єднаннями, які обслуговують будинки. Навчальна програма триває 66 годин. У групах займається по 20 — 22 людини чотири години в день. Тренінги проводять різнопланові спеціалісти, це і представники прокуратури міста Рівного, юристи, податківці, економісти, начальник житлово-комунального відділу, викладачі вишів».
За конкретною порадою щодо роботи ОСББ у відділ реформування та тарифної політики можна звернутись будь-коли. Спеціалісти відділу надають кваліфіковану допомогу мешканцям багатоквартирних будинків щодо створення ОСББ шести формування ініціативних груп, проведенні установчих зборів, підготовки статуту і реєстрації ОСББ, а також допоможуть залучити фахівців для визначення технічного стану будинку, нададуть допомогу в налагодженні управління багатоквартирним житловим будинком.
Навчання голів ОСББ, окрім так би мовити, теоретичної підготовки, також передбачає обговорення різного роду питань управління, налагодження роботи, обмін досвідом із колегами. А багатьом із них є чим поділитися з однодумцями.
Учасниця навчання Тетяна Степанюк, голова товариства співвласників «Фієста»: «Я несу відповідальність за будинок, в якому 180 квартир. Розібратись з усім та швидко увійти в курс справи досить складно, тому ми надзвичайно задоволені тим, що держава надає підтримку та організовує навчання. Усі теми, які обговорюються на тренінгах, є надзвичайно важливими та цікавими. Тут можна отримати відповідь на будь-яке запитання».
Керівник ОСББ «Галицького,4» Галина Похильчук: «Наше об’єднання вже має певний досвід і напрацювання. Завдяки згуртованій роботі співвласників за короткий час ми змогли успішно реалізувати два проекти. Вони пов’язані з тими ж проблемами, властивими усім подібним панельним багатоповерхівкам, що збудовані у 80-ті роки минулого століття і потребують капітального ремонту. Перш за все, дах і труби холодного та гарячого водопостачання. Обидві ці проблеми для мешканців будинку вже лишилися в минулому. Два роки тому тут реконструювали покрівлю, а цього року замінили труби в підвалі. А до того мешканці будинку очистили підвал від сміття, вивезли звідти сім самоскидів мотлоху, який накопичувався роками і до якого раніше ні в кого руки не доходили».
Громада житлово-будівельного кооперативу «Електрон-2», наприклад, за власні кошти встановила прилади обліку тепла та замінила систему теплопостачання. Щоб полагодити дах, кооператив взяв участь у муніципальному конкурсі, за умовами якого з бюджету фінансували роботу на 80%, якщо решту 20 % оплатить сама громада. Отож, забравши 42 тисячі гривень, мешканці багатоповерхівки отримали на реконструкцію покрівлі із старої рубероїдної на нову ПВХ-мембранну з міського бюджету 149 тисяч.
Та найбільше здобутків, певно, в об’єднанні «Газда». Тут відремонтували дах будинку, встановили автономне опалення, утеплили і оновили зовнішній фасад будинку.
Такий будинок подобається всім, а насамперед, звісно, його мешканцям, які знають самі і всім радять: «Беріть справу в свої руки!».
До речі, міністерство ЖКГ домовилося з Міністерством освіти і науки, що в наступному році навчання фахівців для ОСББ і управляючих компаній у житлово-комунальному господарстві вестимуть викладачі вищих навчальних закладів. Серед 13 вишів, які готуватимуть «осббешників», є і Рівненський Національний університет водного господарства та природокористування.